Naše životy sa za posledné mesiace výrazne zmenili. Takmer celý svet zažil lockdown, ktorý nám ukázal, aké to je pracovať z domu a von chodiť maximálne na nákup potravín, do drogérie či lekárne. Koronavírus zasiahol všetky odvetvia a ukázal nám, akí sme zraniteľní. Zasiahol nás úplne nepripravených, ale tiež nás naučil starať sa o svoje telo a zdravie oveľa dôslednejšie.

Začali sme nosiť ochranné rúška, respirátory aj rukavice. Tiež sme začali jesť viac vitamínov, výživových doplnkov a zdravej výživy. Aj napriek tomu sa nosenie týchto ochranných pomôcok prejavilo na pleti a niektorým ľuďom sa objavili nepríjemné kožné problémy. Hlavným dôvodom týchto problémov je fakt, že plet pod ochrannou maskou nedýcha. Tento problém sa prejavuje hlavne v letných mesiacoch kedy sa koža doslova dusí.

Základom zdravej pleti je jej dôkladné čistenie, ktoré by sa malo robiť pravidelne, ale maximálne dvakrát za deň - ráno a večer. Na pleť môžete použiť micelárnu vodu  a po očistení zase naniesť hydratačný krém. Starostlivosť o pleť nie je žiadna veda a mala by ju zvládnuť každá žena.

Pod rúškom môžu okrem pleti trpieť aj pery. Ničím výnimočným nie sú ani popraskané kútiky, ktoré môžu spôsobiť veľké nepríjemnosti. Povinnou výbavou by teda mal byť aj balzam na pery a fľaša vody, pretože hydratácia organizmu je počas letných mesiacov veľmi dôležitá.

Pleť však nie je jediná, ktorá by mala dýchať aj počas home office alebo práce v kancelárii. V rámci každého dňa je vhodné starať sa aj o telo, pretože nikto nechce mať suchú, citlivú a dehydrovanú pokožku. Na internete nájdete veľké množstvo telovej kozmetiky, z ktorej si určite vyberiete tú najvhodnejšiu pre vaše potreby.