Veronika Remišová - profil - Ženy v meste

Ako blogerka upozornila na eurofondový škandál na ministerstve školstva počas éry Petra Plavčana, na predražené elektronické mýto alebo kauzu kompa, ako opozičná politička bojovala proti korupcii. Vo veku 43 rokov sa Veronika Remišová stala podpredsedníčkou vlády a ministerkou pre investície a regionálny rozvoj. V úrade je od 21. marca 2020.

Veronika Remišová deti, manžel, adopcie, politička, zivotopis

Rodená Žilinčanka má doktorát z divadelného umenia, na parížskej Sorbonne ukončila magisterské štúdium v oblasti komunikácie a v Bruseli štúdium medzinárodných vzťahov na College d'Études Interdisciplinaires. Desať rokov pracovala v Európskej komisii, kde mala na starosti európsky program pre mládež a vzdelávanie.

Do politiky vstúpila v roku 2014, keď sa za koalíciu KDS, KDH, Most-Híd, NOVA, OĽaNO a SaS stala poslankyňou za Staré mesto. O dva roky neskôr už bola líderkou kandidátky hnutia Igora Matoviča OĽaNO. Obsadila tretie miesto za Igorom Matovičom a Danielom Lipšicom a stala sa poslankyňou NR SR.

Veronika Remišová deti, manžel, adopcie, politička, zivotopis

V roku 2019 vstúpila do vznikajúcej strany bývalého prezidenta Andreja Kisku ZA ĽUDí a stala sa jeho prvou podpredsedníčkou. Potom, čo exprezident oznámil Kiska odchod z politiky bola Veronika Remišová 8.augusta 2020 zvolená ako prvá žena za predsedníčku najmenšej parlamentnej strany Za ľudí.

Veronika Remišová je vydatá, s manželom si adoptovali dve deti. O svojom súkromí hovorí len málo a nerada.  

 

Veronika Remišová instagram 

Veronika Remišová Facebook 

 

[[etarget]]