Michelle Obamová - profil - Ženy v meste

Michelle Obamová životopis kniha Moj pribeh rodina dcéry Barack Obama. Z bývalej americkej prvej dámy, úspešnej právničky a manažérky je dnes afroamerická ikona. Vďačí za to hlavne presvedčeniu, že prekážky sú na to, aby sa prekonávali.

Michelle Obamová životopis kniha Moj pribeh rodina dcéry Barack Obama. Z bývalej americkej prvej dámy, úspešnej právničky a manažérky je dnes afroamerická ikona. Vďačí za to hlavne presvedčeniu, že prekážky sú na to, aby sa prekonávali. Učí to aj svoje dcéry a dievčatá na celom svete.   

Michelle Obamová životopis kniha Môj príbeh rodina dcéry Barack Obama

Michelle LaVaughnová Robinsonová sa narodila 17. januára 1964 v Chicagu v americkom štáte Illinois. Pochádza zo skromných pomerov, jej otec bol klampiarom vo vodárňach a matka ženou v domácnosti. Vďaka svojej inteligencii, disciplíne a železnej vôli absolvovala štúdium na elitnej Princetonskej univerzite, kde vyštudovala sociológiu, a na Harvardovej univerzite, kde získala doktorát z práva.

S Barackom Obamom, prvým afroamerickým prezidentom, sa zoznámila v roku 1989 v renomovanej advokátskej kancelárii Sidley Austin, kde bol jej podriadeným, dostala ho na starosť ako stážistu. Neskôr pracovala v Univerzitnej nemocnici v Chicagu, kde zastávala post vo vysokom manažmente. 

Michelle Obamová životopis kniha Môj príbeh rodina dcéry Barack Obama 

Obamovci sa zosobášili 3. októbra 1992 a majú dve dcéry, Maliu Ann (1998) a Sashu (2001). Demokrat Barack Obama vo Washingtone zložil 20. januára 2009 do rúk predsedu najvyššieho súdu Johna Robertsa prezidentskú prísahu a stal sa tak 44. prezidentom USA.

Jeho manželka Michelle Robinsonová Obamová sa stala prvou dámou USA. Bola ňou do 20. januára 2017, dve funkčné obdobia svojho manžela Baracka Obamu.

 

Michelle Obama instagram

Michelle Obama kniha Môj príbeh Becoming

 

 

Prečítajte si

Čo nás naučila Michelle Obamová