Ako vytvoriť originálny spoločenský či svadobný účes, tipy na omladenie pleti i tela, ako zatraktívniť jemné líčenie ako sa obliecť. Príďte na jedinečnú konferenciu Beauty Day, ktorá bude 21. októbra 2023 v Žiline a dozviete sa všetky zaujímavé nové trendy.

My sme oslovili spíkerky konferencie Beauty Day, aby nám prezradili, čo sú nové trendy v ich oblastiach.

MUDr. Babišová z estetickej kliniky KAMALA:

“Jedným z najnovších trendov v rámci estetickej medicíny je nepochybne EMFACE ošetrenie. Omladenie pleti nebolo nikdy také jednoduché, bezbolestné a neinvazívne ako je dnes. Táto metóda stimuluje tvorbu kolagénu a elestínu u všetkých vekových skupín, spevní pokožku a dodá objem líčkam. Bonusom je lifting obočia a viečok či zvýraznenie tvárových kontúr. Síce je efekt naozaj viditeľný už po jednom sedení, ktoré trvá len 20 minút, pre dosiahnutie úplnej spokojnosti a výraznejších zmien sa odporúča absolvovať 4 sedenia.”

Katarína Kasáková zo salónu VRKOČE:

„Stúpajúcim trendom v účesovej tvorbe je využitie KANEKALONU (umelých vlasov) a to hlavne pri spoločenských a svadobných účesoch. Za zvyšujúcou sa obľúbenosťou kanekalonu je jeho široká farebná škála a fakt, že je na nerozoznanie od vlastných vlasov na pohľad i dotyk. Výhodami sú tiež jednoduchá starostlivosť, ale i finančná dostupnosť, keďže je výrazne lacnejší ako pravé vlasy.

Už dávno sa nevyužíva kanekalon len pri extravagantných festivalových účesoch ako sú dredy alebo afrocopíky, ale čoraz častejšie nachádza uplatnenie pri tvorbe účesov na bežné nosenie pre všetky vekové kategórie.“

Janka Raždíková –  vizážistka:

„Trendom posledných dvoch sezón dominuje veľmi jemné líčenie "tzv. nude make-up". Líčenie, v ktorom je dokonalá pleťovka, ktorá zároveň splýva s pleťou - nepôsobí ako maska. Na očiach dominuje jemná perleť s telovým očným tieňom - bez divokých a predĺžených liniek - najlepšie bez nich. Dievčenskosť do tváre dodáva ružovo-broskyňová lícenka, ktorou sa vôbec nešetrí.

Pery zostávajú šťavnaté - doplnené leskom, olejčekom alebo jemne sfarbeným balzamom. Svet taktiež obletel trend "latte make-upu", čo je vlastne "nude" makeup doplnený o výraznejšie hnedé odtiene na očiach i perách. Stále to však nie je klasické dymové líčenie či tieňovanie, len to na opálenej pokožke pôsobí krajšie, bronzovejšie.

Eva Žuffová - zaoberajúca sa prirodzenými technikami na omladenie pleti:

„Trendy v oblasti prirodzeného omladenia tváre sú najmä masáže kombinované s face yogou a tejpovaním. Dbá sa hlavne na účinne, krátke fyzioterapeutické cviky tváre skombinované s masážami, ktoré nezaberú viac ako 10 min denne. Populárne je aj nočné tejpovanie, rôzne manuálne pomôcky ako vákuová banka, guasha, masážny ježkovia na tvár či galvanické ionizujúce rolery.

Používajú sa rôzne spôsoby stimulácie podkožia. Viditeľné omladzujúce účinky má, samozrejme, pravidelná profesionálna masáž tváre ako sú kobido, myofasciálna a buccalna masáž. Keď sa skombinuje domáca starostlivosť v podobe precvičenia tvarových svalov s masážami a pravidelné profesionálne masáže, dokážeme výrazne omladiť tvár a spomaliť starnutie pleti.“

Ildikó Kovalčíková – zaoberá sa svetovými terapiami na omladenie tela:

„Svetovými trendami na omladenie tela sú nepochybne tzv. red light therapy a taktiež vodíková terapia. Red light therapy doslova omladzuje a lieči telo na bunkovej úrovni. Vyše 5000 štúdií ukazuje, že v oblasti krásy pomáha táto metóda pri tvorbe kolagénu, redukuje vrásky, napomáha hojeniu rán či zmierňuje celulitídu. V kombinácii s vodíkovou terapiou je nástrojom na budovanie krásy zvnútra - lebo, keď sú naše bunky zdravé, tak je krásne a zdravé celé naše telo.“