Za vraždu 46-ročnej bývalej zdravotnej sestry, ktorá sa stala na Nový rok na ulici v Michalovciach, dostal obžalovaný 19-ročný Valentín H. 20-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

Prokuratúra žiadala 25 rokov. 

Rozsudok za vraždu v Michalovciach

Mestský súd v Košiciach v stredu rozhodol, že ide o obzvlášť závažný zločin vraždy. Rozsudok pre mladého muža, ktorý sa k činu priznal, nie je právoplatný, prokurátorka podala odvolanie.

Súd pri verdikte zohľadnil priznanie ako poľahčujúcu okolnosť. Obžalovaný skutok oľutoval a spolupracoval na objasnení trestného činu. 

"Veľmi mi je to ľúto. Odkedy som tu, stále si vyčítam, prečo som to urobil. Neviem to pochopiť a veľmi sa chcem ospravedlniť," povedal podľa TASR Valentín H. v záverečnej reči minulý týždeň.

Páchateľa vraždy zadržala polícia do 48 hodín po vražde, ktorá sa stala 1. januára 2023 nad ránom. Našli ho v Žiline, vo vlaku smerujúcom do Českej republiky.

Obeťou bola bývalá zdravotná sestra

Bývalá zdravotná sestra Erika prišla o život na  frekventovanom mieste, keď si niekoľko hodín po začiatku nového roka šla vybrať peniaze do bankomatu. Podľa bezpečnostných kamier sa žena snažila pred páchateľom ujsť a kričala o pomoc. Páchateľ ju naháňal a viackrát bodol. Následne jej ukradol mobilný telefón a peňaženku. Žena zraneniam na mieste podľahla.

Mesto Michalovce po novoročnej tragickej udalosti prijalo viacero opatrení - verejné osvetlenie svieti po celú noc a posilnené sú aj policajné hliadky.