Mesto Michalovce sa po novoročnej tragickej udalosti zmenilo. Radnica prijala v súvislosti s vraždou 46-ročnej ženy, ku ktorej došlo v meste v nedeľu na Nový rok (1. 1.), viaceré opatrenia. Verejné osvetlenie svieti po celú noc a posilnené sú aj policajné hliadky. Pre TASR to uviedla vedúca odboru komunikácie, marketingu a kultúry úradu Mária Stričková.

Vražda ženy v Michalovciach

Bývalá zdravotná sestra Erika prišla o život na  frekventovanom mieste, keď si niekoľko hodín po začiatku nového roka šla vybrať peniaze do bankomatu. Páchateľ ju naháňal a viackrát bodol. Následne jej ukradol mobilný telefón a peňaženku. Žena zraneniam na mieste podľahla.

"Vedenie mesta sa situáciou zaoberá od prvého momentu. Sme maximálne súčinní, mestská polícia úzko spolupracuje so štátnou políciou a prijali sme aj opatrenie v rámci verejného osvetlenia, ktoré už včera svietilo po celú noc, v celom meste," uviedla s tým, že verejné osvetlenie sa v lokalitách s individuálnou bytovou výstavbou doposiaľ vypínalo o polnoci.

Pripomenula, že zároveň sú posilnené hliadky mestskej aj štátnej polície. Stričková dodala, že mesto spolupracuje s Policajným zborom aj v súvislosti s avizovaným stretnutím občanov, ktoré by sa podľa informácií radnice malo konať cez víkend.

Osemnásťročný páchateľ je vo väzbe

Páchateľa vraždy zadržala polícia do 48 hodín. Našli ho v Žiline, vo vlaku smerujúcom do Českej republiky. Osemnásťročného Valentína H., ktorý je obvinený z vraždy v Michalovciach, už vzali do väzby. Čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy. O väzbe vo štvrtok rozhodol sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Košice II.

Ako pre TASR potvrdila hovorkyňa súdu Anna Pančurová, rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený proti nemu podal sťažnosť. Rozhodovať o nej bude Krajský súd v Košiciach. Sudca svoje rozhodnutie voči obvinenému zdôvodnil tým, že "existuje dôvodná obava že ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu a bude pokračovať v trestnej činnosti".

Podľa Pančurovej súd nenahrádza väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. "Väzba obvineného začala plynúť momentom jeho zadržania 3. januára a vykoná sa v Ústave na výkon väzby v Košiciach," dodala.

Prezidentka Zuzana Čaputová už vyjadrila úprimnú sústrasť rodine bývalej zdravotnej sestry. "Je mi nesmierne ľúto, že sa nový rok začal na Slovensku touto smutnou udalosťou," vyhlásila hlava štátu na sociálnej sieti. Zároveň ocenila aktivitu a komunikáciu polície, ktorá už zadržala a aj obvinila podozrivého zo spáchania daného činu. Podľa prezidentky je to veľmi dôležitá správa.