Redakcia portálu zenyvmeste.sk spolu s vami oslávila na začiatku februára 2020 svoje 5. narodeniny. Inšpiratívne podujatie v bratislavskom hoteli Vienna house Easy len počiarklo skvelé obdobie, ktoré portál po piatich rokoch fungovania prežíva.

Ukázalo sa, že portál s inteligentným čítaním pre aktívne ženy po tridsiatke na Slovensku chýbal a rozbehnúť takýto projekt bolo výborným rozhodnutím. Chceli by sme vám preto za všetko poďakovať a sľúbiť, že ešte pridáme. Máme pripravených veľa projektov, ale pekne postupne.

Rok 2019 portálu zenyvmeste.sk

Web zenyvmeste.sk navštívilo v priebehu decembra 2019 viac ako 700-tisíc čitateľov, ktorí spravili viac ako 2,6 milióna klikov (údaje sú zo služby Google analytics). Celkovo v priebehu roka 2019 web navštívilo viac ako 2,7 milióna čitateľov a celkovo sme zaznamenali viac ako 12-miliónov klikov.

Nikdy sme nemali úspešnejší mesiac a ani úspešnejší rok v priebehu nášho päťročného fungovania. Oslavy našich okrúhlych 5. narodenín tak nemohli prísť v lešom čase.

Päť rokov portálu zenyvmeste.sk

Za päť rokov fungovania sa nám podarilo pripraviť veľa úspešných projektov. Len v priebehu roka 2019 sme publikovali viac ako 1500 textov a reportáží. Okrem iného máme za sebou úspešný cyklus reportáží Ženy, čo pracujú  v noci (autorka Malgorzata Wojcieszyńska) i seriál Rebelky (autorka Eva Šátková).

Do rodiny pribudla aj prvá knižka. Naša autorka Lucia Čarná vydala knihu Hladko obratko, ktorá vznikla z jej stĺpčekov pre Ženy v meste. Naša autorka Martina Švirlochová zase rozbehla sériu knižných podcastov v rámci Klubu knihomilov.

 

Za päť rokov navštívilo web Ženy v meste celkovo 5,5 milióna návštevníkov a návštevníčok celkovo zo 144 krajín. Celkovo sme zaznamenali viac ako 20 miliónov klikov. Až 75 percent návštevníčok webu za posledných päť rokov boli ženy, 25 percent muži.

Až 32 percent návštevníčok a návštevníkov bolo vo veku 25 až 34 rokov, potom 25 percent vo veku 34-44 rokov a 17 percent vo veku 45-54 rokov, 5 percent nad 65 rokov. 

V roku 2019 čítalo obsah webu zenyvmeste.sk až 68 percent návštevníčok a návštevníkov na mobilnom telefóne. Najviac čitateliek a čitateľov prichádza na naše články cez google, potom nasleduje mobilný facebook a priame návštevy. 

Čitateľov a čitateľky najviac lákala titulná strana, potom recepty (najviac jablkový koláč, bublanina a Hokkaido polievka), nasledovali príbehy žien napr. Ivany Pančákovej, Márie Demitrovej, pôrod Lucie Nicholsonovej a skvele sa čítali aj naše stĺpčeky. Najviac: Keď budeš mať 40, všetko sa zmení. Najklikanejšie témy portálu zenyvmeste.sk: Jedlo, politika, príbehy, knihy, domácnosť... 

Naše recepty sa postupne stávajú silným hráčom na slovenskom trhu a máme s nimi veľké plány. Ale nielen s nimi...

 

 

Budúcnosť pre Ženy v meste

Darilo sa nám aj finančne a tak máme pripravených niekoľko nových projektov. Už dnes sa tešíme ako budeme môcť viac investovať do lepšieho obsahu a ešte intenzívnejšie sa venovať právam žien. Pripravujeme silný predplatiteľský projekt, čoskoro spúšťame nový čisto receptový web dobrakuchyna.sk a chceme expandovať do krajín V4 s vyhľadávačom žien expertiek.

Ženské práva sú dnes téma viac ako kedykoľvek za posledné roky, preto sa jej budeme venovať ešte s väčším nasadením. Želáme vám i nám ďalších úspešných päť rokov.

Celú prezentáciu k 5. narodeninám portálu Ženy v meste nájdete tu: http://bit.ly/2SpCKOo