Aktualizované 12:47

Tragická nehoda na bratislavskej zástavke Zochova si vyžiadala piatu obeť. Zraneniam podľahlo 21-ročné dievča. Na sociálnej sieti o tom informovali bratislavskí policajti. "Prijali sme informáciu o úmrtí ďalšej zranenej osoby, ktorá v nemocnici podľahla zraneniam," uviedla polícia.

Podľa polície ide o najtragickejšiu dopravnú nehodu v histórii SR.

Do zastávky MHD vrazilo auto 

V centre Bratislavy narazilo v nedeľu (2. 10.) v noci auto s opitým vodičom do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si doteraz vyžiadala piatich mŕtvych a viacerých zranených. Medzi obeťami sú aj vysokoškolskí študenti.

Polícia začala v prípade nehody trestné stíhanie vo veci usmrtenia.

Polícia začala v prípade tragickej nedeľňajšej (2. 10.) nehody v centre Bratislavy trestné stíhanie vo veci usmrtenia. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Michal Szeiff. "Prípad riešia bratislavskí krajskí kriminalisti," dodal.

Informoval, že vodičovi, ktorý spôsobil nehodu, namerali 1,69 promile alkoholu, jeho 36-ročnému spolujazdcovi vyše jedného promile. "Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov bol umiestený v cele policajného zaistenia," doplnil Szeiff o prvotnom postupe policajtov v súvislosti s nehodou.

Na Zochovej zomrelo viacero osôb

V centre Bratislavy blízko Zochovej ulice narazilo v nedeľu (2. 10.) krátko po 22.15 h auto do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Podľa doterajších informácii vodič osobného motorového vozidla narazil do zastávky MHD, na ktorej sa v tom čase nachádzalo viacero osôb, väčšinou vysokoškolských študentov, uviedli policajti.

Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) priblížilo, že po príchode na miesto udalosti museli vyslobodzovať osoby z vozidla aj spod vozidla. 

Polícia žiada svedkov tragickej nehody v centre Bratislavy o pomoc. Ak ju niekto videl a má informácie, ktoré pomôžu pri vyšetrovaní, môže sa prihlásiť na bezplatnom čísle polície 158. Taktiež môže políciu kontaktovať cez súkromnú správu na sociálnej sieti Facebook na stránke Polícia SR Bratislavský kraj.