Moderátorka Aneta Parišková má za sebou prvé kolo chemoterapie. Včera ju z Národného onkologického centra pustili domov. Napísala to na sociálnej sieti s tým, že prvé, čo urobila, bola zatlieskať lekárom, ktorí sa o ňu postarali.

Parišková je doma z nemocnice

„Prvé kolo chemoterapie mám za sebou. Pred tým ďalším ma dnes pustili domov. Rovno z NOÚ som sa však zastavila pri nemocnici v Ružinove, aby som zatlieskala tamojším lekárom a celému personálu. Ďakujem, že nepodcenili môj stav a nedovolili mi odísť, kým na CT nezistili, že mi cievy a hlavne hornú dutú žilu netlačí zrazenina, ale nádor,” napísala Parišková.

Spolu s ostatnými pacientmi presedela na centrálnom príjme dlhé hodiny, ale dozvedela sa diagnózu. “Už o pár hodín ma MUDr. Janík operoval, aby vzorka nádoru rýchlo putovala na histológiu. Ďakujem vám všetkým," napísala Aneta Parišková.

Cievu si všimol Pariškovej otec

Život jej zrejme zachránil otec, ktorý si všimol na fotografii navretú cievu a volal jej, aby šla okamžite do nemocnice. „Keď ju v noci zbadal môj otec, zavolal mi z Košíc, aby som si okamžite zavolala záchranku, lebo mi ide o život... Ďakujem ti, ocko. Navretá cieva na krku, niekoľkotýždňové strašné svrbenie celého tela, tlak na hrudi a v hlave, pocit škrtenia a únava. To všetko som pripisovala len extrémnemu stresu, ktorý nám priniesli tieto čudné koronačasy. Nemala som horúčky, ani žiadne hrčky, či zväčšené uzliny. Ten môj lymfóm si rýchlo a zákerne narástol za hrudnou kosťou. Je ich veľa druhov. Ten môj sviniar sa volá B-NHL v. s. typu DLBCL - Primárny mediastinálny lymfóm. Dávajte na seba pozor a buďte zdraví,“ napísala Aneta Parišková a fotku cievy zverejnila.

„Táto fotka nie je pekná ani veselá a predsa si ju zrejme zarámujem, lebo mi asi zachránila život,“ píše blondínka, ktorej pohotová reakcia otca zachránila život. Pre prísne opatrenia v čase pandémie koronavírusu ju v nemocnic nemohli navštíviť ani jej traja synovi ani manžel, ktorý sa vrátil zo Spojených štátoch a absolvoval povinnú karenténu.

Silu jej dodávali synovia i manžel

Celá rodina ju však chodila povzbudzovať aspoň pod okná nemocnie. Dnes je už spolu s nimi doma a určite si naplno užíva Deň matiek.

Dlhoročná moderátorka pôsobila desať rokov v televízii Markíza, kde získala päťkrát ocenenie TOM a trikrát sošku OTO. Po krátkom vstupe do politiky sa vrátila do médií a začala pracovať v televízii JOJ. V Bratislave tiež otvorila vlastnú materskú škôlku. Rodená Košičanka, ktorá vyštudovala angličtinu a slovenčinu, je vydatá a má troch malých synoch.