Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana je od utorka opäť otvorený. Návštevníci si môžu pozrieť výstavy v režime OP (očkovaní/prekonaní). TASR o tom informovala PR manažérka domu umenia pre deti Natália Cehláriková.

Bibiana oslavuje 30 narodeniny

Aktuálne je pre návštevníkov pripravených niekoľko výstav. B ako Bibiana je výstava k okrúhlym 30. narodeninám domu umenia pre deti a hravou formou predstavuje jednotlivé tvorivé oddelenia, ktoré celé roky približujú umenie deťom. "Súčasťou výstavy je aj veľká herňa s fantazijnou atmosférou," uviedla Cehláriková.

Bibiana 2022 a výstavy

Ďalšia výstava Od hračky po hračku je určená deťom, ktoré sa chcú zahrať a objaviť historické, ale aj nové hračky. "Deti môžu objavovať 28 stredovekých hier na obraze Detské hry od svetoznámeho flámskeho maliara Pietra Brueghela, zabaviť sa na preliezačke v tvare trójskeho koňa, spoznať ikonickú stavebnicu Merkur, preštudovať si históriu plyšového medvedíka, zahrať sa s domčekom pre bábiky," vymenovala Cehláriková.

Výstava V krajine medovníkov pripomína nedávne obdobie Vianoc a priblíži návštevníkom históriu medovníkov. "Deti spoznajú aj náradie, ktoré sa používa pri pečení medovníkov, preskúmajú rôzne medovníkové korenia a nakuknú aj do vzdialených krajín, z ktorých koreniny pochádzajú," dodala Cehláriková.