Dve výnimočné knihy prináša pre náročné deti a ich rodičov najstaršie československé vydavateľstvo pre deti – Albatros. Prvou je publikácia Po stopách nášho sveta na 12 ilustrovaných mapách, skrátená a ilustrovaná verzia medzinárodného bestselleru V zajatí geografie od rešpektovaného autora Tima Marshalla.

Tou druhou nádherná kniha Rozprávky na sladké sníčky od uznávanej spánkovej špecialistky Alice Gregoryovej. Ako sa z USA stala globálna superveľmoc? Prečo ľudia vedú vojny? A prečo sú niektoré krajiny bohaté a iné také chudobné?

Po stopách nášho sveta na 12 ilustrovaných mapách pre deti

Odpovede na tieto a ďalšie otázky nájdete v jedinečnej knihe Po stopách nášho sveta na 12 ilustrovaných mapách, ktorá deťom aj rodičom pomocou máp vysvetlí, ako geografia formovala dejiny nášho sveta. Pútavo opíše, ako pohoria, rieky a moria ovplyvňujú rozhodnutia svetových lídrov, a prečo geografia núti dejiny, aby sa stále opakovali.

🛒 [Kúpte si detskú verziu svetového bestselleru od uznávaného britského spisovateľa a analytika - kliknite tu:]

Celosvetovo známy autor a reportér Tim Marshall sa preslávil knihami pre dospelých, jednou z najžiadanejších bola kniha V zajatí geografie, postavená na desiatich mapách, ktoré vysvetľujú moderné dejiny a globálnu politiku. Kniha Po stopách nášho sveta na 12 ilustrovaných mapách je jej pozoruhodnou verziou pre deti.

„Nikdy som si nemyslel, že budem písať knihy pre deti, no keď som videl, ako V zajatí geografie zaujala mladých ľudí, zamyslel som sa, ako by mohla chytiť ešte mladších,“ vyjadril sa Tim Marshall pre portál Geographical.co.uk.

„Svet je prekrásne miesto a deti to často vedia. Táto kniha im môže pomôcť pochopiť jeho zložitosť bez toho, aby som ich zatiahol do prílišných detailov. To bola aj najväčšia výzva.“ Podľa Marshalla sú vzdialenosti a čas dve vecí, s ktorými môžu mať malé deti problém. Preto sa snažil prispôsobiť texty tak, aby im porozumeli.

„Keď poviete 100 kilometrov, nie je to pre ne nič zvláštne. Ale keď poviete, že z Vladivostoku do Moskvy musíte vlakom cestovať šesť nocí a sedem dní, tak si uvedomia, aká je to diaľka. Mám rád takéto veci, sú to pre deti nezabudnuteľné ´wau!´ momenty.“ Kniha Rozprávky na sladké sníčky je už podľa názvu z úplne iného súdka.

🛒 [Kúpte si krásnu knihu od spánkovej špecialistky, ktorá pomôže deťom sa uvoľniť a rodičom uľahčí uspávanie- kliknite tu:]

Uspávacie techniky pre deti

Napísala ju spánková špecialistka, absolventka Oxfordu a univerzitná profesorka Alice Gregoryová spolu s autorkou detských kníh Christy Kirkpatrickovou. Do rozprávok vložili osvedčené uspávacie techniky, ktoré deťom pomôžu uvoľniť sa a rodičom uľahčia ich večerné uspávanie.

Deti totiž počas dňa zažívajú množstvo vzrušujúcich vecí, učia sa, hrajú aj jašia a nečudo, že sa im po toľkých zážitkoch nechce ísť spať. V tejto nádherne ilustrovanej knihe im pri tom pomôžu príbehy o ospalom okruhliačiku, unavenom slimákovi či nevyspatom prasiatku.

„Táto kniha by sa mala využívať pravidelne,“ napísali v Kirkus Review. „Jasné a praktické rady sa môžu ľahúčko stať zvykom pred zaspávaním.“ Server The Tiny Activist, ktorý sa venuje detským knihám, považuje Rozprávky na sladké sníčky za výnimočné. „Ich čítanie je liečivé. Tieto sladké príbehy môžeme jednoznačne odporučiť ako meditáciu pred zaspávaním. Kniha bola napísaná špeciálne ako pomoc na detský spánok a to je naozaj skvelý koncept. To, že z dobrého spánku profitujeme všetci, je predsa jasné!“