Niežeby jej akákoľvek súdna žena alebo muž verili, ale Anna Záborská už nemôže tvrdiť, že chce pomôcť ženám, keď sa snaží zmeniť zákon o interrupciách. Včera zahlasovala za DVA návrhy kotlebovcov, ktoré tvrdo diktujú ženám, že majú rodiť, nech sa deje, čo sa deje. 

Prvý návrh kotlebovcov by znamenal skrátenie lehoty, počas ktorej môže ísť žena na interrupciu z 12 týždňov na osem. To často ani neviete, že ste tehotná. Druhý návrh kotlebovcov by podľa vzoru katolíckeho Poľska zakázal interrupcie bez udania dôvodu - výnimkou by bolo ohrozenie života ženy, znásilnenie alebo ide o geneticky chybný vývoj plodu.

Každý poslanec a poslankyňa, ktorí budú vyhlasovať, že návrhy na sprísnenie interrupcií sú o pomoci ženám, netušia, o čo v návrhoch ide. Buď ich nečítali alebo nevedia čítať s porozumením. A to už hovorím o návrhu OĽANO, ktorý prešiel do druhého čítania s týmto blahosklonným nastavením. 

Nejde o pomoc. Pomoc nevyzerá tak, že tehotným ženám vymyslíte sto prekážok, aby sa nemohli slobodne a bez tlaku rozhodnúť a potom ich pohladíte po vlasoch a poviete im, že ste tu pre nich.

Ženy sú slobodné, svojprávne a zodpovedné a nepotrebujú, aby im spoločnosť diktovala, ako sa majú rozhodovať. Potraty na Slovensku dlhodobo klesajú, z počtu 56-tisíc sa dostali na 5-tisíc.

Viac ako polovica Slovákov a Sloveniek je podľa prieskumu Focus za zachovanie súčasnej podoby interrupčného zákona. Aj priaznivci vládnej strany Za ľudí (75 percent), ktorej podpredseda si poplietol osobnú skúsenosť so zodpovednosťou politika, čo rozhoduje o životoch miliónov žien. 

Proti sprísneniu potratov sú aj priaznivci hnutia OĽANO (59), kde 17 poslancov a poslankýň (!) podporilo diktátorské návrhy kotlebovcov a ohrozilo platnosť koaličnej dohody. 

Poslanci a poslankyne dookola hovoria o pomoci ženám, ale pritom menia charakter tohto štátu, kde má každý človek, každá žena, svoje právo na súkromie a osobnú slobodu.

Na toto žiadna vláda, žiadny poslanec a poslankyňa, mandát vo voľbách nedostali.