Minister životného prostredia Tomáš Taraba slovne zaútočil a verejne na pôde parlamentu zhadzoval dlhoročnú novinárku televízie Markíza Martinu Törokovú, ktorá sa ho pýtala na odstrel medveďov.

Počas slovného útoku na novinárku sa pri ňom pristavil podpredseda NR SR a šéf koaličnej SNS Andrej Danko, podal mu ruku a s úsmevom na tvári sa prizeral.     

Taraba útočil na Törokovú

Töröková chcela vedieť, či mal minister nejaký administratívny problém pri odstrele medveďa z Liptovského Mikuláša, ktorý napadol ľudí. Taraba na opakovanú otázku neodpovedal a naznačoval, že pri problémovom medveďovi nie je problém, aby štát zasiahol.

Následne si začal Törökovú nahrávať a tvrdil, že Markíza chce, aby najprv medveď niekoho pohryzol, až potom voči nemu mohol štát zasiahnuť. Töröková ho vyzvala, aby neprekrúcal.

Minister Taraba otázky novinárky označil za “hlúpučké” a zopakoval, že si ju bude nahrávať, aby ukázal, ako sú odpovede zostrihané. Za nepriateľskú označil aj TV Markíza.

„Vy ste novinárka, ktorú si vždy nahrávam, takže toto opäť bude virálne,“ povedal Taraba. „Toto je Korčokovo Slovensko, ktoré vidíte v Markíze, práve preto ste prehrali voľby, dovidenia,“ dodal minister.

K svojmu vyjadreniu natočil video a dal ho na svoju sociálnu sieť, kde jeho fanúšikovia a fanúšičky ďalej na novinárku útočili.

Televízia Markíza sa ohradila. „V súvislosti s verbálnym stretom ministra životného prostredia SR Tomáša Tarabu a redaktorky Martiny Törökovej, ktorý bol zverejnený vo videu na sociálnej sieti, uvádzame nasledovné stanovisko: TV Markíza odsudzuje útoky zo strany politikov a verejných predstaviteľov na jej novinárov a novinárky,“ píše sa v príspevku.

Tarabove útoky na ženy

Novinárka Martina Töröková sa v televízii Markíza dlhé roky venuje politike a domácemu spravodajstvu, za svoje materiály bola nominovaná na Novinársku cenu.

Je ďalšou úspešnou a známou ženou, na ktorú Tomáš Taraba verejne zaútočil a vystavil ju útokom svojich podporovateľov. Naposledy to bola herečka Zuzana Fialová, predtým dcéra prezidentky Zuzany Čaputovej Emma.

Útoky na mienkotvorné médiá po parlamentných a prezidentských voľbách pribúdajú. Premiér Robert Fico opakovane odmieta odpovedať na otázky denníka SME, Denníka N či portálu Aktuality. Za nepriateľskú označili aj TV Markíza. Mnohí politici využívajú na svoje vyjadrenia vlastné kanály a sociálne siete a pozvania prijímajú do médií, kde nie sú vystavení kritickým otázkam.

Upozornila na to nedávno aj dlhoročná novinárka TV JOJ Jana Krescanko Dibáková a moderátorka relácie Na hrane.