Nezaradený poslanec Tomáš Taraba, ktorý odišiel z klubu ĽSNS tri mesiace po voľbách, zavesil na svoju facebookovú stránku portrét 17-ročnej dcéry prezidentky Zuzany Čaputovej s posmešným komentárom: Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.

Emma Čaputová na Fashion Live

Emma Čaputová vystúpila na Fashion Live, kde predviedla modely návrhára Borisa Hančeku. Na podujatie ju prišla osobne podporiť aj mama, prezidentka Zuzana Čaputová.

Poslanec Taraba, ktorý je členom výboru pre kultúru a médiá, zosmiešnil na sociálnej sieti Emmu Čaputová len preto, že je dcérou prezidentky. Ide o 17-ročné dievča, ktorého dôstojnosť musí byť v médiách zachovaná. Je neprípustné vyjadrovať sa tak, že budeme akékoľvek dieťa vyjadreniami degradovať, diskriminovať alebo znevažovať.

Ženy v politike, vrátane prezdientky Zuzany Čaputovej, sú často terčom neprijateľných vyjadrení k ich vzhľadu. V tomto prípade však išlo o dcéru prezidentky a komentovanie jej súkromného života.   

On sám na statuse nevidí nič zlé: "A čo je na tom mojom statuse pohoršujúce? Robí modelku? Robí. Kde vidíte, že by som písal niečo ohľadom jej zjavu?", odpovedal na kritiku Taraba.

 

 

Taraba si vyslúžil kritiku

Status poslanca Tarabu vyvola mnoho veľmi kritických komentárov. “Pán Taraba, predhadzovať lúze, ktorá vás sleduje 17 ročné dievča, ktoré nemá nič spoločné s politikou je morálna žumpa a hnus, ktorý je aj na vás celkom sila. Predpokladám, že budete nadšený a budete si užívať, keď niekto vyvesí na svoj politický page vaše dieťa, alebo deti, aby si každý mohol kopnúť. Toto je taká úbohosť, že sa mi z vás robí fyzicky nevoľno,” znel jeden z komentárov.

Vyjadrila sa aj právnička Lucia Plaváková z mimoparlamentej strany Progresívne Slovensko. “Toľkokrát som si už povedala, že už sme snáď konečne dosiahli dno. Ale nie, vždy ho niekto prerazí. Aktuálne poslanec Taraba. Ja už neviem čo k zloženiu parlamentu ešte dodať,” napísala k statusu.

O poslancovi Tarabovi, ktorý je predsedom mimoparlamentnej politickej strany KDŽP-Aliancia za Slovensko (Kresťanská demokracia a Život prosperita), sme písali v októbri minulého roka, keď chcel podporiť sprísnenie interrupcií. Pred hlasovaním však musel odísť za svojimi deťmi, ktoré nechal v aute v parlamentnej garáži. Sprísnenie interrupcií vtedy neprešlo o jediný hlas.