Ak radi korčuľujete, Bratislava vám túto sezónu neponúka veľa možností. Z tradičných vonkajších klzísk tento rok neotvorili ani jedno. Zakorčuľovať si môžete iba vo vnútorných priestoroch zimných štadiónov.

Svetový korčuliarsky zážitok vo Viedni

Ak však chcete zažiť originálny korčuliarsky zážitok, musíte navštíviť neďalekú Viedeň. Priamo v centre mesta pred Viedenskou radnicou (Rathaus) sa nachádza obrovské vonkajšie ľadové klzisko Viedenský ľadový sen (Wiener Eistraum), ktoré je s rozlohou 8500 m² svetovým unikátom.

Jedinečná ľadová krajina sa skladá z viacerých prepojených plôch. Najväčšia plocha je priamo pred radnicou, z ktorej vedie ľadový koridor až na prvé poschodie s ďalšou ľadovou plochou, ktorá ponúka krásny výhľad na radnicu aj na celý areál. Prvýkrát tak okúsite korčuľovanie smerom hore do kopca a vzápätí dolu z kopca.

Foto - redakcia ZVM

Verejné korčuľovanie pre dvojice i deti

Korčuľovať budete po romantických cestičkách v parku, ktoré vás privedú k dvom ďalším veľkým ľadovým plochám. Všetky cesty sú značené ako jednosmerky, takže bezpečnosť je zaručená.

Zabavia sa tu začiatočníci, krasokorčuliari, dvojice, aj rodiny s deťmi. Pre najmenšie deti je pripravená menšia plocha, kde sa môžu učiť korčuľovať s pomôckami.

V areáli sú pre návštevníkov pripravené stánky s bohatou ponukou občerstvenia, úložné skrinky, toalety.

Korčule si kvôli tomu kupovať nemusíte. Môžete si ich požičať priamo na mieste. Požičovňa má v zásobe dvetisíc párov korčúľ všetkých veľkostí. Zapožičanie stojí od 5 do 8 eur podľa veľkosti korčúľ.

Foto - redakcia ZVM

Klzisko je otvorené každý deň, od 10:00 do 22:00, dokonca aj pri nepriaznivom počasí. Vstupné na 4 hodiny pre dospelého stojí 8,50 eur, deti do 14 rokov platia 6 eur.

V bezprostrednej blízkosti klziska je viacero podzemných parkovacích garáží. Ak idete do Viedne autobusom, z hlavnej stanice si vezmite metro U1 na Karlsplatz, kde prestúpite na U2. Vystúpite na zástavke Rathaus.

Viedenský ľadový sen môžete navštíviť do 5. marca.

Foto - redakcia ZVM

Korčuľovanie v Bratislave iba na štadiónoch

Ak hľadáte možnosti korčuľovania v Bratislave, veľa ich nenájdete. Tento rok neotvorili žiadne vonkajšie klziská. Pre verejnosť je vyhradené korčuľovanie na Zimnom štadióne O.Nepelu iba cez víkendy od 15.00 do 16.30 hod.

Verejné korčuľovanie ponúka aj Petržalský zimný štadión, rozpis treba sledovať na ich stránke. Celoročné korčuľovanie ponúka aj obchodné centrum Avion v Avion Aréne.