Národná kriminálna agentúra v rámci policajnej akcie s krycím názvom FRANCESCO  zadržala osobu R.P.,  ktorá je podozrivá z vyhrážania sa redaktorke RTVS Marte Jančkárovej. Oznámila to na sociálnej sieti.

Jančkárová, aj prezidentka Čaputová

Policajný prezident Štefan Hamran už na pondelkovom mimoriadnom zasadnutí parlamentného výboru pre kultúru a médiá oznámil, že vyšetrovanie smeruje ku konkrétnej osobe. Zároveň potvrdil, že okrem redaktorky je ďalšou poškodenou v prípade nebezpečného vyhrážania prezidentka Zuzana Čaputová.

RTVS v nedeľu informovala, že moderátorke Sobotných dialógov Marte Jančkárovej sa neznáme osoby vyhrážajú mimoriadne vulgárnym a agresívnym slovníkom fyzickou likvidáciou, mučením, hromadným znásilnením či ublížením jej rodinným príslušníkom. Avizovala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Hrozby po nevpustení Blahu 

K výhražným e-mailom a telefonátu došlo podľa RTVS po minulotýždňovej relácii Sobotné dialógy, ktorej hostkou bola prezidentka SR Zuzana Čaputová a po relácii odvysielanej 25. februára, do ktorej sa dostavil namiesto pozvaného politika Smeru-SD Mariána Kéryho nepozvaný politik Smeru-SD Ľuboš Blaha, čo RTVS odmietla a uplatnila štandardný postup tzv. prázdneho kresla.