Tento rok sa z obrazu stiahli dve dlhoročné a výrazné tváre žurnalistiky - videoreportérka denníka SME Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá pre Ženy v meste takmer tri roky písala stĺpčeky o ženách a pre ženy.

Druhou je Jana Krescanko Dibáková, ktorá po 22 rokoch odišla z televízie JOJ. Obe hovorili o útokoch v online priestore, ale aj o neprijateľných komentároch od politikov.

Od začiatku tohto roka zaznamenala platforma Bezpečná.žurnalistika.sk 20 incidentov - útokov na novinárov, 12 z nich smerovalo voči ženám novinárkam. Až 11 prípadov vyvolali politici. Mnohé prieskumy potvrdzuju, že nenávistné príspevky v online priestore sa zameriavajú najmä na ženy.

Diskusia Ženy v médiách: Budú novinárky opúšťať redakcie?

Čo to bude znamenať pre zloženie redakcií? Budú to ženy, ktoré ich budú opúšťať skôr ako muži? Príďte na diskusiu Ženy v médiách: Budú novinárky opúšťať redakcie?, kde budeme diskutovať o tom, s čím sa musia v žurnalistike vyrovnať ženy, novinárky, editorky, moderátorky, či komentátorky.

 

Pozvanie do diskusie prijali:

 

Marína Urbániková, odborná asistentka Masarykovej univerzity v Brne, kde prednáša na Fakulte sociálních studií, Katedre mediálních studií a žurnalistiky. Marína Urbaníková vypracovala prieskum Ženy v médiích o postavení českých novinárok

Jana Krescanko Dibáková, dlhoročná novinárka a bývalá moderátorka televízie JOJ

Lukáš Diko, šéfredaktor Investigatívneho centra Jána Kuciaka (ICJK)

 

 

Diskusia Ženy v médiách sa uskutoční 13. mája 2024

 

KDE: Hotel Vienna House Easy, Galvaniho 28, Bratislava

KEDY: o 17:30 hod. (cca 2 hodiny)

VSTUPNÉ: 20 eur

Nákup vstupeniek cez tootoot - kliknite tu