1. Komfort na prvom mieste

Bielizeň pre novopečené mamičky by mala byť predovšetkým pohodlná. Preto hľadajte priedušné modely z hebkých prírodných materiálov, ako sú bavlna, bambus alebo ľan, aj špeciálnych funkčných vlákien, ktoré od pokožky odvádzajú vlhkosť a udržujú ju v suchu.

Podprsenka by vám mala poskytnúť dostatočnú oporu, ale zároveň nesmie citlivé prsia nikde škrtiť, tlačiť ani zvierať. Aj keď sa má obvykle za to, že by dojčiaca podprsenka mala byť bez kostíc, na trhu dnes nájdete pohodlné materskej modely s flexibilnými kosticami. Pohodlie a väčšiu istotu bez bolestivého zarezávanie vám poskytnú tiež rozšírená ramienka.

2. Pomôžte si veľkosťou

To, ako veľmi sa vám v tehotenstve alebo po pôrode zväčší prsia, nemožno vopred odhadnúť. Toto pravidlo neplatí len pre prvorodičky, ale aj pre ženy, ktoré už rodili. Žiadna dve tehotenstva totiž nie sú rovnaké. Všeobecne platí, že prsia najviac rastú od druhého trimestra tehotenstva a ďalšie skokové zväčšenie prichádza s počiatkom laktácie, teda pár dní po pôrode.

Vzhľadom na to, že to, akým spôsobom sa vaše telo zmení, pre vás bude prekvapenie, počítajte radšej s tým "objemnejším" variantom. Aj preto sa materské podprsenky snažte zaobstarať krátko pred pôrodom, kedy budete mať aspoň rámcovú predstavu o tom, do akej veľkosti sa (ne) vojdete. Obvod podprsenky zvoľte minimálne o číslo väčšie, než obvykle nosíte. A to isté platí aj pre košíčky.

Foto - Astratex

3. Urobte si zásobu

Prvé dni a týždne s bábätkom bývajú veľmi náročné, a preto počítajte s tým, že na pravidelnú starostlivosť o domácnosť nebude zostávať príliš času. Šanca, že o tom, kedy budete umývať riad, vysávať alebo prať, nebudete rozhodovať vy, ale váš drobček, je totiž pomerne vysoká.

Zbytočnému stresu zabránite tým, že si dojčiace podprsenky zaobstaráte aspoň dve alebo tri a v prípade potreby ich budete striedať. A ak si chytro vyberiete odlišné modely, budete môcť pozorovať, ktorý z nich vám najlepšie sedí. Vďaka tomu budú vaše ďalšie nákupy o mnoho jednoduchšie.

4. Hľadajte praktické vychytávky

Vynaliezaví výrobcovia podprseniek stále hľadajú spôsoby, ako ženám telesné zmeny spojené s materstvom alebo dojčením detí uľahčiť. Prichádzajú s vysoko funkčnými detailmi, rafinovanými strihmi a ďalšími vychytávkami, ktoré všetkým mamičkám v náročnom období zjednodušia život.

Materské podprsenky môžu mať odopínacie košíčky, ktoré uľahčujú dojčenie, mäkké gélové kostice pre šetrnú oporu, priestor pre prsné vložky alebo v balení obsahuje remienok, pomocou ktorého možno pohodlne predĺžiť obvod. Je len na vás, ktorému prevedeniu dáte prednosť.

Foto - Astratex

5. Stavte na spoľahlivý e-shop

Myslíte si, že kupovať dámsku spodnú bielizeň na internete je zbytočný risk? To už v dnešnej dobe neplatí. Ako spotrebiteľ máte zo zákona 14-dňovú lehotu, počas ktorej môžete tovar bez udania dôvodu vrátiť. Niektoré e-shopy túto lehotu dokonca predĺžili, aby svojim zákazníkom dali viac priestoru pre rozhodovanie, či si dané produkty ponechajú, alebo ich pošlú späť.

Ak hľadáte preverený e-shop so širokou ponukou spodnej bielizne vrátane kúskov pre nastávajúce a novopečená mamičky, mrknite sa na ponuku internetového obchodu Astratex. Ide o českú firmu, ktorá tento rok oslávila 20 rokov na trhu, takže spodnej bielizni naozaj rozumie. To napokon dokazujú aj státisíce spokojných zákazníkov z deviatich európskych krajín.