Polícia ukončila vyšetrovanie vraždy 46-ročnej ženy, ku ktorej došlo prvý januárový deň v Michalovciach. Získaná dôkazná situácia umožnila vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Košiciach z obzvlášť závažného zločinu vraždy obviniť jednu osobu - V. H. Informovala o tom v utorok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Novoročná vražda v Michalovciach: obvinili 2 osoby

Bývalá zdravotná sestra Erika prišla o život na Nový rok na  frekventovanom mieste, keď si niekoľko hodín po začiatku nového roka šla vybrať peniaze do bankomatu. Páchateľ ju naháňal a viackrát bodol. Následne jej ukradol mobilný telefón a peňaženku. Žena zraneniam na mieste podľahla a mesto Michalovce prijalo viacero bezpečnostných opatrení.

Páchateľa vraždy vtedy zadržala polícia do 48 hodín. Našli ho v Žiline, vo vlaku smerujúcom do Českej republiky. Išlo o 18-ročného Valentína H., ktorého obvinili z vraždy v Michalovciach. 

Polícia taktiež zo zločinu marenia spravodlivosti obvinila ďalšiu osobu - J. H., ktorá počas vyšetrovania mala ovplyvňovať svedkov. "V uplynulých dňoch krajský policajný vyšetrovateľ vyšetrovanie obzvlášť závažného zločinu vraždy ukončil a spisový materiál s návrhom na podanie obžaloby predložil prokurátorovi," uviedla hovorkyňa.

Intenzívne vyšetrovanie sa skončilo

Vyšetrovanie novoročnej vraždy Michalovčanky prebiehalo podľa polície veľmi intenzívne, zrealizovalo sa niekoľko desiatok výsluchov svedkov a množstvo procesných úkonov a do konania boli pribratí znalci z viacerých odvetví na vypracovanie znaleckých posudkov.