Poslanec OĽaNO Martin Čepček po pol roku opäť predložil do parlamentu návrh zákona, ktorým chce zrušiť interrupcie na požiadanie ženy. Informoval o tom Denník N

Čepček: Takmer zákaz interrupcií

Čepčekov návrh žiada, aby mohla žena podstúpiť interrupcie len v prípade, že je vážne ohrozené jej zdravie alebo zdravie plodu. O umelé prerušenie tehotenstva by mohla požiadať ešte v prípade, že otehotnela následkom trestného činu. Interrupcia by podľa Čepčekovho návrhu bola možná len na základe dvoch lekárskych posudkoch a čakacia lehota by sa predĺžila na 96 hodín.  Návrh zakazuje potraty cudzinkám a zakazuje reklamu na tento zákrok. 

Čepček patril v júli minulého roka k osemnástim koaličným poslancom, ktorí podporili kotlebovský návrh na sprísnenie interrupcií, o mesiac a pol neskôr sa rovnaké zmeny pokúšal pretlačiť vlastným návrhom. Urobil tak bez konzultácie s vlastným klubom. 

Poslanecký klub hnutia OĽANO je súdržný, avšak poslanec Martin Čepček si veľakrát "ide svoje", chýba mu solidarita s klubom. Pre TASR to povedal predseda klubu Michal Šipoš. 

Čepček a kresťanské hodnoty

Čepček svoje správanie vysvetľuje tým, že voliči od neho očakávajú presadzovanie kresťanských hodnôt do zákonov. "Je mi preto ľúto, že som vo svojom klube ostal osamotený pri hlasovaní napríklad o voľnej nedeli, proti potratom a ešte som nestrávil, že klub OĽANO nepodporil ani návrh vlastnej kolegyne na pomoc tehotným mamičkám," reagoval podľa denníka SME v narážke na to, že neprešiel návrh novely Anny Záborskej, ktorý upravoval oblasť potratov.