Sprísnenie interrupcií neprešlo v utorok o jediný hlas. Novelu Anny Záborskej (OĽANO) by podporil aj poslanec Tomáš Taraba, ale hlasovanie prišlo skôr ako bolo naplánované. Vyšlo na deň, keď bola jeho manželka v pôrodnici a on mal na starosti ich štyri deti. 

”Bol som na celý rokovací deň riadne ospravedlnený, že nebudem na hlasovaniach a rokovaní parlamentu, nakoľko mám v týchto dňoch na starosti štyri deti z dôvodu, že manželka je v pôrodnici,“ ozrejmil poslanec na sociálnej sieti. “Deti som nechal v aute v parlamentnej garáži, nakoľko som ich bral zo školy a nemal som ich kam dať,“ uviedol nezaradený poslanec Taraba, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke Kotlebovej ĽSNS. 

Taraba: Deti ma vyše hodiny čakali v aute

Tesne pred hlasovaním musel odísť. „Keď ma už deti čakali vyše hodiny a predseda parlamentu namiesto hlasovania o šiestej vyhlásil 20-minútovú prestávku, malý dvojročný syn už neudržateľne plakal a oznámil som, že musím opustiť hlasovanie,“ vysvetľuje Taraba.

Poslankyňa Jana Bittó Cigániková (SaS), šéfka zdravotníckeho poslaneckého výboru a najhlasnejšia kritička novely Anny Záborskej, uviedla, že novela neprešla, pretože v chaotickom hlasovaní neprešli pozmeňovacie návrhy. “Keby prešli, tak by to prešlo. Neprešlo to o jeden hlas aj preto, že pán Taraba nechal štyri deti v aute a začali mu plakať, hoci na pána Tarabu by som skôr poslala sociálku, ale rozumiem, že keď plakali dieťa, musel ísť za nimi. A iná kolegyňa (Katarína Hatráková OľaNO/KÚ - poz.red.) musela ísť za chorým otcom, čo sú relevantné dôvody,” uviedla Cigániková v rozhovore pre Ženy v meste. 

Taraba je za sprísnenie až zákaz interrupcií

Tomáš Taraba je predsedom mimoparlamentnej politickej strany KDŽP-Aliancia za Slovensko (Kresťanská demokracia a Život prosperita), do parlamentu sa dostal na kandidátke Kotlebovej ĽSNS. V máji z poslaneckého klubu vystúpil.

Má štyri deti, najmladšie má dva roky. S manželkou, s ktorou je desať rokov ženatý, čakajú piate dieťa. Aktívne sa zasadzuje za sprísnenie až zákaz interrupcií podľa vzoru Poľska. „Život sa začína počatím a budem bojovať za to, aby každé dieťa mohlo žiť,“ povedal Taraba.