Poslankyňa Jana Bittó Cigániková (SaS), ktorá podala trestné oznámenie na poslankyňu Romanu Tabak (Sme rodina), uspela. Okresný úrad vyhodnotil útok Tabak ako prieskutok a udelil jej pokutu 30 eur. Informoval o tom portál Aktuality.sk

Tabak za Bittó Cigánikovú dostala pokutu 

Poslankyne, ktoré mali častokrát slovnú prestrelku, na seba v septembri minulého roka zaútočili fyzicky. Stalo sa to v jednom z bratislavských barov počas koncertu rapera Majka Spirita.

Bittó Cigániková incident popísala tak, že Romana Tabak jej “vrazila do hlavy a opäť odišla. Nechcela som to nijak riešiť. Bola som si istá, že pre všetkých bude lepšie, keď sa o tom nikto ďalší nedozvie. Skončila som ale na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku. Následne som podala trestné oznámenie, lebo toto je jediný kultivovaný spôsob, ako sa brániť,” dodala Bittó Cigániková.

Obe poslankyne na seba po incidente podali trestné oznámenia, podľa polície však k trestnému činu nedošlo, preto ho riešil okresný úrad. Romana Tabák pre Aktuality.sk nám potvrdila, že dostala pokutu 30 eur. Cigániková hovorí, že jej úrad pokutu nedal alebo o nej aspoň nevie.

Spory Tabak a Bittó Cigánikovej

Obe poslankyne sa dostali do sporu po tom, čo poslanci neodsúhlasili vydanie Roberta Fica na väzobné stíhanie aj vďaka hlasom dvoch koaličných poslankýň OĽANO - Romany Tabák a Kataríny Hatrákovej. Obe potom z OĽANO vylúčili. Bittó Cigániková o tom napísala blog, v ktorom Tabák a Hatrákovú nazvala „symbolom pokrytectva a bezcharakternosti“ a že tak to vyzerá, keď „na kandidátky dávate ľudí, ktorí išli práve okolo“.

Podľa Bittó Cigánikovej jej za to Tabak v parlamente neskôr vynadala a odporúčala jej, aby si radšej najala stylistu. Tabak zase na Bittó Cigánikovú reagovala nadávkou “tepša z SaS”, ktorej by “prospelo menej alkoholu”.