Najsledovanejšia americká športová udalosť roka finále Super Bowl priniesla tento rok prekvapivý moment, ktorý najviac zaujal sociálne siete. Nebol to ani šport ani hudobné vystúpenie americkej divy, čo vzbudilo najväčšiu pozornosť. Rihanna prekvapila svojím druhým tehotenstvom.

Rihanna oznámila svoje druhé tehotenstvo

Barbadoská speváčka Rihanna vydala svoj posledný album pred siedmimi rokmi a naposledy verejne vystupovala pred piatimi rokmi. Jej účinkovanie na tohtoročnom finále amerického futbalu Super Bowl bolo preto možno pre mnohých ešte očakávanejšou udalosťou ako samotné finále.

Fanúšikovia očakávali, že práve na športovo–zábavnej udalosti roka, ktorú každý rok sleduje odhadom 100 miliónov divákov, Rihanna oznámi svoj veľký comeback, vydanie nového albumu, či koncertné turné.

Rihanna nesklamala a naozaj všetkých prekvapila. Len inak ako všetci čakali. Na scéne sa zjavila na závesnej plošine vo veľkolepom monochromatickom červenom odeve. Už v úvodných momentoch prvého odspievaného hitu odhalila svoje tehotenské bruško. Pritom svojho prvého syna porodila len v máji minulého roku. Partnerom 34-ročnej speváčky je raper A$AP Rocky. Tehotenstvo potvrdili po vystúpení aj zástupcovia speváčky.

Rihana sa tri dni pred podujatím zúčastnila na tlačovej konferencii, kde si jej tehotenstvo nikto nevšimol. Dobre ho maskovala oblečením. Na otázku, či zvažovala svoju účasť povedala: „Keď mi zavolali, aby som vystúpila na Super Bowl, opýtala som sa: Ste si istý? Som tri mesiace po pôrode. Mala by som práve teraz robiť takéto zásadné rozhodnutia? Môžem to ľutovať. Ale keď sa stanete mamou, máte zrazu pocit, že by ste mohli ovládnuť svet, že môžete urobiť čokoľvek."

Vystúpenia sa neobávala. „Super Bowl má  jedno z najväčších pódií na svete. A hoci to bolo strašidelné, lebo som na pódiu nestála sedem rokov, bolo to pre mňa aj veľmi vzrušujúce,” dodala umelkyňa. 

Rihanna predviedla divákom skvelú 13- minút trvajúcu show so svojim najväčšími hitmi ako Bitch Better Have My Money, We found love, Rude boy, Diamonds aj Umbrella. Niektorých jej vystúpenie aj sklamalo. Na pódiu nemala žiadnych hudobných hostí a nezaspievala ani svoj najväčší aktuálny hit Lift me up, za ktorý je nominovaná aj na Oskara v kategórii Najlepšia originálna filmová pieseň v marvelovke Black Panter.

Najmladšia miliardárka v showbiznise

Úspešná barbadoská popová speváčka a módna návrhárka svoju kariéru začala ako 15-ročná a počas nej získala deväť cien Grammy. Vo svojich 33-rokoch sa v roku 2021 stala dolárovou miliardárkou a po  americkej moderátorke Oprah Winfreyovej je celosvetovo druhou najbohatšou ženou v šoubiznise a najbohatšou hudobníčkou na svete, vyplýva z hodnotenia časopisu Forbes. Väčšina z jej majetku pochádza z kozmetickej značky Fenty Beauty a módnej značky Savage X Fenty.

V Super Bowl zvíťazil Kansas City

V 57. edícii Super Bowl sa z víťazstva tešili futbalisti Kansas City Chiefs, ktorí v zápase zdolali Philadelphiu Eagles 38:35. Chiefs získali v najprestížnejšej zámorskej súťaži tretí titul.