Rýchla rajčinová polievka, lahodná a jednoduchá. Recept na skvelú dobrotu z domácich surovín, ktorú vám kuchyňa webu Ženy v meste prináša z knihy Tak ma mama naučila.

Rýchla rajčinová polievka, lahodná a jednoduchá. Recept

Paradajková polievka je stálica. Jednoduchý recept ponúka skvelú pochúťku, zvlášť keď ju pripravíte z domácich surovín. Kuchyňa portálu Ženy v meste vám ponúka veľa receptov na skvelé polievky.

Vyskúšajte tento z knihy Tak mam mama naučila v ktorej autorka Lucia Chrenko [kliknite] prepojila tradičné slovenské recepty s modernými časmi.

Paradajková je ideálna, keď potrebujete niečo pripraviť rýchlo. Dokonale poteší malých aj veľkých. Vyskúšajte ju a ak sa dá, využite domáce zásaoby vlastného pretlaku, určite nebudete ľutovať. Dobrú chuť. A tu je aj naša hustá paradajková polievka.

Jednoduchá rajčinová polievka 

  • Pre 4-6 osôb

Vybrali sme pre vás aj recepty na úžasné polievky webu DobráKuchyňa.sk

 

 

 

Lahodná rajčinová polievka - ingrediencie

 

 

Lahodná a jednoduchá rajčinová polievka. Foto - Tak ma mama naučila

Rýchla rajčinová polievka - postup receptu

  1. Do hrnca vylejeme 1 veľký pohár domáceho rajčinového pretlaku. Pridáme cukor, soľ, klinčeky, čierne korenie a pár lístkov bazalky.
  2. Stačí, ak polievka prejde varom, a môžeme ju odstaviť. Domáci rajčinový pretlak je totiž hotový, prevarenie slúži len na prepojenie chutí a vôní.

Dobrú chuť. 👌😉

Vybrali sme pre vás aj recept na najlepšie paradajkové recepty.