Väčšinu z nás už potrápilo nadmerné vypadávanie vlasov. O ich príčinách a riešeniach sa dozviete viac v nasledujúcom článku. Téma „sezónneho“ vypadávania vlasov a vypadávania vlasov po pôrode je stále veľmi aktuálna.

Sezónne vypadávanie vlasov. Aká je príčina? Dá sa s tým niečo robiť?

Sezónne vypadávanie vlasov je bežný a dočasný typ vypadávania vlasov. Stretávame sa s ním hlavne na jeseň a na jar. O normálnom vypadávaní vlasov hovoríme vtedy, ak stratíme približne 50 – 100 vlasov denne, v niektorých ročných obdobiach však môže byť vypadávanie vlasov mnohonásobne vyššie! Nerobte si starosti: ide o prirodzený proces, ktorý trvá spravidla 4 až 6 týždňov.

Jeseň: príprava na chladné počasie

Švédsky výskum publikovaný v Dermatology journal odhalil, že vypadávanie vlasov počas jesene je spôsobené zvýšeným rastom vlasov v júli. K tomuto javu zrejme dochádza preto, aby nás vlasy v lete chránili pred UV žiarením. Október a november sú mesiace, kedy sezónne vypadávanie vlasov vrcholí, a to kvôli začínajúcemu deficitu vitamínov a minerálov. Naša strava na jeseň už nie je taká pestrá ako v lete. Keď zaznamenáte, že vám na konci leta pomaly začínajú padať vlasy, je načase nasadiť kúru proti vypadávaniu vlasov. Čím skôr začnete, tým skôr pocítite rozdiel.

Jar: druhá hlavná sezóna vypadávania vlasov

Po dlhej a chladnej zime má ľudský organizmus veľký deficit vitamínov a minerálov potrebných k správnemu fungovaniu. Pri ich nedostatku môžu nastúpiť problémy so suchou pokožkou hlavy a vypadávaním vlasov. Riešením je doplnenie chýbajúcich látok či už zo stravy alebo formou doplnkov výživy a používanie vhodných vlasových prípravkov bez prebytočnej chémie.

Vypadávanie vlasov po pôrode

V tehotenstve sú ženy krajšie a doslova žiaria. Mnohé budúce matky si pochvaľujú zvýšenú kvalitu vlasov – ich vlasy vyzerajú zdravšie, hustejšie a sú krásne lesklé. Po pôrode však príde zmena a nejednu čerstvú mamičku vystraší zvýšené vypadávanie vlasov.

Prečo teda vlasy po pôrode viac vypadávajú?

Za nadmerným vypadávaním vlasov po pôrode sú na vine hormonálne zmeny, ktoré sa v tele ženy v tehotenstve, a potom po pôrode, odohrávajú. Pod vplyvom hormónu estrogénu dochádza v tehotenstve k predĺženiu štádia rastu vlasov a tým k oddialeniu ich vypadávania.

Po pôrode, keď tieto hormonálne zmeny ustupujú, je potom dôsledkom nadmerné vypadávanie vlasov. Inak povedané, vlasy, ktoré vďaka tehotenským hormónom na hlave dokonale držali, teraz jednoducho vypadnú.

Jediné, čo pre svoje vlasy môžete urobiť, je dopriať im správnu výživu vo forme vyváženého jedálneho lístka obsahujúceho dostatok vitamínov a minerálov (vitamín A, B, E, horčík, vápnik, zinok, železo a kyselina hyaluronova) alebo siahnuť po doplnkoch výživy. Samozrejme je veľmi dôležité aj šetrné zaobchádzanie a vhodné prípravky na vlasy.

Príspevok od mamičky

„Moje meno je Michaela, som matkou dvoch úžasných dcér.

Po pôrodoch som trpela extrémnym vypadávaním vlasov. Ako ženu ma to veľmi trápilo, chcela som sa znova cítiť krásna, ale pri pohľade do zrkadla mi bolo akurát tak do plaču.

Mala som obrovské lysiny po bokoch čela. Vyskúšala som rôzne prípravky – šampóny, séra, doplnky výživy ktoré boli určené proti vypadávaniu vlasov.

Samozrejme, ako už tušíte nič nepomohlo, môj problém sa stále zhoršoval. Ale ako na každý iný problém, existuje riešenie, len ho treba nájsť.

Našťastie mám skvelého manžela, ktorý sa rozhodol hľadať riešenie a dnes môžem s istotu povedať že ho našiel. V jeden večer mi priniesol kolagén na krásu (AdelleDavis ) a lipozomálny zinok (AdelleDavis).

Po všetkých produktoch, ktoré som vyskúšala a nezaberali, som nemala príliš vysoké očakávania, ale keď som ich už mala doma, začala som produkty užívať.

Je jasné, že výsledok neprišiel cez noc, ale po približne mesiaci užívania produktov bolo očividné, že vypadávanie vlasov sa úplne zastavilo a vlasy začali opäť rásť.

Veď posúďte sami … „