Vo veku 17 rokov zomrel syn írskej speváčky Sinead O'Connor. Správu o úmrtí Shanea O'Connora priniesla v sobotu britská agentúra PA s odvolaním sa na zdroje z okruhu 55-ročnej popovej hudobníčky.

Írska polícia potvrdila, že telo tínedžera, ktorý bol nezvestný od štvrtka, objavila v meste Wicklow južne od Dublinu a tým ukončila pátranie.

Sinead O'Connor a jej syn

"S poľutovaním môžeme potvrdiť úmrtie Shanea O'Connora a v týchto najťažších chvíľach zdvorilo žiadame rešpektovanie a porozumenie pre Sinead, Shaneovho otca i jeho rodinu," uviedli pre agentúru PA zástupcovia umelkyne.

Sinéad O'Connor (55) oznámila na sociálnych sieťach, že jej iba sedemnásťročný syn Shane utiekol z psychiatrickej nemocnice a deň potom spáchal samovraždu.

Írska speváčka mu poslala dojemný odkaz. "Môj prekrásny syn, Nevi'im Nesta Ali Shane O'Connor, svetlo môjho života, sa rozhodol dnes ukončiť svoj pozemský boj a teraz je s Bohom," uvádza sa v sobotňajšom príspevku na twitterovom účte, ktorý údajne patrí samotnej Sinead O'Connor. "Nech odpočíva v pokoji a nech nikto nenasleduje jeho príklad," píše sa ďalej v príspevku.

Sinead O'Connor a psychické problémy

Sinéad O'Connorová bola štyrikrát vydatá a okrem Shanea má tri ďalšie deti. Synov Yeshuu Francisa (15), Jakea (35) a dcéru Roisin (25).

Speváčka sa už dlhšiu dobu nestýka s príbuznými, ani so svojimi deťmi, ktoré jej sociálni pracovníci odobrali kvôli psychickým problémom a neschopnosti sa o ne postarať.