Slovensko eviduje spolu šesť úmrtí na COVID-19. Informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajčí. Tri nové prípady sú z Domova sociálnych služieb v Pezinku, jeden človek zomrel v nemocnici v Trnave. Minister potvrdil, že klient, ktorý zomrel v domove 5. apríla, zomrel na koronavírus. Preukázala to patologická pitva.

Počet nakazených dnes

Počas utorka (14. 4.) pribudlo na Slovensku 28 nových prípadov nákazy novým koronavírusom a podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) bolo 1411 vzoriek negatívnych. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Slovensko tak má 863 pozitívnych pacientov na nový koronavírus.

 🛒 [Antibakteriálny gél na ruky i ochranné chirurgické rúško - Pilulka.sk]

Počty vyliečených stúpajú

Celkový počet pacientov s negatívnym výsledkom je 30.628. Z ochorenia COVID-19 sa na Slovensku doteraz vyliečilo podľa hlásení regionálnych úradov verejného zdravotníctva 151 ľudí, 40 bolo hospitalizovaných a 111 sa vyliečilo v domácej izolácii.

"Aktuálne je na Slovensku hospitalizovaných v súvislosti s novým koronavírusom podľa údajov NCZI 141 pacientov. V nemocniciach je s potvrdeným novým koronavírusom 67 ľudí, s podozrením na toto ochorenie 74. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) sa aktuálne nachádza päť pacientov, na pľúcnej ventilácii štyria," uviedla Eliášová.