Aj rok 2021 bude poznačený bojom  s koronavírusom. Azda aj preto mnohé nevesty menia svoj módny vkus. Keďže hrozí, že aj túto svadobnú sezónu budú ceremónie oveľa menšie, k takejto udalosti v úzkom kruhu sa nehodí obrovská romantická róba s nadýchanou sukňou.

Typické „nevestovské“ strihy idú postupne do úzadia a prednosť dostávajú skôr udržateľnejšie modely. Mnohé ženy sa totiž boja, že budú musieť náhle zrušiť svadbu. Preto vyhľadávajú oveľa jednoduchšie modely z prírodných materiálov, ktoré by mohli v prípade potreby použiť aj pri celkom inej príležitosti. Ďalším motívom je ekológia, ktorá začína byť v módnom priemysle čoraz významnejším faktorom.

Prečítajte si

Šaty z druhej ruky a kvety z parku: Princezná Beatrice sa tajne vydala

Experti z platformy The Dress Tribe, ktorý inšpiruje nevesty po celom svete, sa zhodli, že trendom nadchádzajúcej svadobnej sezóny bude jednoduchosť. Ako píše britský denník Daily Mail, tento rok budú hitom módne kúsky, ktoré nebudú len šatami na jedno použitie. Návrat hlásia aj jemné farebné šaty či čierne róby a krátke modely.

Svadba 2021: Krátke šaty a jednoduché strihy

 „Menej je viac, a kvalita je nad kvantitou. Toto sú koncepty roku 2021,“ píše denník. Tento rok budú „in“ jemné krajky, prírodné a ekologické látky a tiež jednoduchšie a subtílnejšie strihy.

S tým súhlasí aj slovenská dizajnérka Dagmar Kršáková, alias Dyona, ktorá tvorí pod značkou Dyonadresses. „Už sme si museli zvyknúť, že opatrenia sa menia zo dňa na deň a teda sa prispôsobujem situácii ja a aj nevesty,“ okomentovala pre Ženy v meste uplynulú svadobnú sezónu.

Trendom sú šaty, ktoré majú viac možností využitia. Foto - DyonaDresses

Podľa nej mnohé nevesty siahajú po modeloch, ktoré využijú aj po svadbe. A čo to je konkrétne? „Body a sukňa, krátke prepracované šaty z prírodnejších materiálov a jemné farebné modely. Možností je naozaj veľa,“ pokračuje Dyona.

Budúcim nevestám radí staviť na modely v štýle boho z prírodných materiálov. „Tie sa naozaj dajú využiť na veľa príležitostí. Šaty sú vzdušné, ľahké a krajky na nich bohémske, upútajú hneď pozornosť,“ hovorí.

Ak už má žena vysnívané šaty, nemusí sa báť. Šikovná krajčírka vie ušiť model tak, aby na svoju príležitosť počkal. „Báť sa toho netreba, šaty šijeme tak, že je v nich rezerva a teda dajú sa o niekoľko centimetrov ľahko rozšíriť alebo zúžiť,“ pokračuje.

Svadba 2021: Svadobné šaty na viac príležitostí

Dizajnérka víta najnovší trend a rada šije šaty, ktoré nie sú len na jednu príležitosť. „Ja osobne sa snažím, aby začali nevesty uvažovať aj nad tým, čo so šatami po svadbe. Je to celkom drahá investícia a mať šaty, ktoré sa dajú naozaj využiť viackrát, je podľa mňa perfektné. A ešte ak sú z príjemných materiálov, o to viac,“ uzatvára Kršáková.  

In budú aj šaty v boho štýle, ktoré majú odnímateľnú sukňu.  Foto - DyonaDresses

Platforma The Dress Tribe tiež poukazuje na fakt, že mnohé ženy dokonca siahnu po dvoch modeloch. Jeden využijú pri ceremónii a druhý poslušne čaká na moment, keď pominú prísne opatrenia a príde ich čas.

Výbornou alternatívou sú aj nadčasové dvojdielne kostýmy. Stačí len povoliť uzdu fantázii. Čaká nás totiž neobyčajný rok, v ktorom nevesty vôbec nebudú vyzerať ako nevesty.