Vonku sa už zozimnieva a z regálov v obchodných domoch na nás vyskakuje čoraz viac vianočných ozdôb či dekorácií. Ak máte v práci obľúbeného kolegu alebo kolegyňu, určite ste sa už zamýšľali nad tým, ako by ste ich mohli na Vianoce potešiť. A možno máte „secret Santu“, a vytiahli ste si kolegu, ktorému nemáte ani poňatia, čo kúpite. 

Ak nechcete skončiť pri otrepaných farebných ponožkách a hrnčekoch s menom, mali by ste nápad na perfektný darček poriadne premyslieť. Prinášame vám pár tipov, s ktorými rozhodne zabodujete.

Ilustračné foto - pexels.com

Obaly na mobil

Zrejme netreba nikomu vysvetľovať, že obaly na mobil sú jednou z najpraktickejších vychytávok ku každému smartfónu. Navyše sú aj výborným estetickým doplnkom, ktorý dopĺňa osobnosť svojho majiteľa. Ak trávi váš kolega množstvo pracovného času na stretnutiach alebo obchodných rokovaniach, zvoľte napríklad elegantný kožený kúsok.

Keď zas trávite veľa času zavretí v spoločnej kancelárii a voľnejšie chvíle si vypĺňate vtipkovaním, choďte pokojne aj do rôznych zábavných motívov. V prípade, že svojho kolegu či kolegyňu perfektne poznáte, najsofistikovanejším riešením bude vytvoriť personalizovaný kryt.

Ilustračné foto - pexels.com

Hrnček

Darovať na Vianoce kolegom hrnček s menom je celkom klišé. Ak ste sa nad touto možnosťou zamýšľali, gratulujeme vám, zrejme meno svojho obľúbeného spolupracovníka poznáte. Takýto darček by bol prípustný azda len v prípade, že máte v práci kolektív, ktorý netuší, koho daný hrnček je, a tak ho veselo využíva rad radom každý jeden.

Hrnček ako darček však môže byť aj nápaditý. Dajte kolegovi či kolegyni vyrobiť hrnček s ich častými pracovnými hláškami, neobľúbenými Excel tabuľkami alebo spoločnou fotografiou z posledného teambuildingu. Fantázii sa medze nekladú. Napokon vedzte, že ak si na dobrom námete dizajnu hrnčeka dáte záležať, vaša snaha bude ocenená omnoho viac. Posuňte spoločné kávičkovanie v kancelárii o level vyššie.

Tip: Namiesto klasického hrnčeka môžete zvoliť aj personalizovaný termohrnček. Ten je skvelou vychytávkou na pracovné cesty, či ideálny pre zaneprázdnených kolegov, ktorí kvôli svojim povinnostiam pijú neustále studenú kávu.

Ilustračné foto - pexels.com

Fľaša na vodu

Súčasťou takmer každého kolektívu je zamestnanec, ktorý dokáže dlhé minúty rozprávať o tom, ako sa popri práci ani nestíha napiť, namiesto toho, aby vstal a išiel sa napiť. Pre týchto chronických dudrošov by sa vlastná fľaša na vodu mohla stať tým najideálnejším darčekom.

Pokojne na ňu pridajte milý či veselý odkaz, aby si obdarovaný pri každom dúšku spomenul na vás. Týmto mu tiež môžete ukázať, že myslíte na jeho pitný režim, a tak bude tento darček naozaj trefa do čierneho.