Polícia v Košiciach vyšetruje prípad nebezpečného vyhrážania sa 45-ročnej žene, ku ktorému malo dôjsť v nedeľu (22. 9.) večer. Podozrivého muža polícia zadržala a noc na pondelok strávil v cele. Podľa televízie Markíza ide o bývalého hokejistu a exposlanca Národnej rady (NR) SR za SNS Vincenta L.

Informáciu pre Nový čas potvrdil samotný Lukáč. Priznal, že prišiel domov z extraligového hokeja a mal výmenu názorov s priateľkou. Tá na neho zavolala políciu.

Vincent Lukáč sa mal vyhrážať partnerke

Polícia uviedla, že podozrivý sa mal slovne vyhrážať poškodenej žene, čím u nej vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie i obavu z toho, že podpáli osobné motorové vozidlo. 

"Podozrivého muža policajti zadržali a obmedzili na osobnej slobode. Následne bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin nebezpečného vyhrážania. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol dnes dopoludnia muž, po predchádzajúcom súhlase prokurátora, zo zadržania prepustený," uviedla pre TASR košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Vincent Lukáč sa mal vyhrážať partnerke

Vyšetrovanie prípadu naďalej prebieha, preto bližšie informácie nie je podľa nej možné poskytnúť. Ako píše Korzár, nie je to prvý prípad Vincenta Lukáča, ktorý rieši polícia. 

V roku 2010, keď bol poslancom parlamentu za Slovenskú národnú stranu, mal konflikt na stužkovej slávnosti syna svojej vtedajšej partnerky, šo viedlo k rozchodu.

V auguste 2010, Lukáčovi zhorel luxusný mercedes, ktorý mal podľa jeho slov požičaný. Po nehode vyslovil aj známe slová o vzťahoch s mafiou, pre ktoré ho riešil Mandátový a imunitný výbor NR SR.

 

V roku 2000 bol bol Lukáč po dopravnej nehode z augusta 1999 obvinený z trestného činu ublíženia na zdraví.