Posledné 3 mesiace boli zaujímavé a transformačné. Uvedomovala som si môjho neuveriteľného sudcu v hlave. Niekedy som ho nechala a pozorovala, kam až je schopný zájsť. Bol celkom nemilosrdný. Ak som si chvíľu nedala pozor, dal ma úplne dole.

Sudca v našej hlave

Prišiel moment, keď som si povedala, že ho nebudem počúvať a nejdem mu venovať žiadnu pozornosť. Dokonca som mu v duchu povedala, že som ho odhalila a nemá pravdu, Postupne stíchol, ale vnímala som, že je tam.

Pochopila som, že nemá zmysel s ním bojovať. Je s nami a skôr si z neho treba urobiť spojenca. Vyťahuje z nás naše vzorce a strachy.

Ide však o dlhší proces, od toho, že mu veríme na 100 percent, cez rozhodnutie s ním prestať bojovať, následne ho nepočúvať až po prijatie a nakoniec mu poďakovať a byť vďačná, že nám pomáha pri našej osobnej transformácii.

O zraniteľnosti a dokonalosti

Niekedy máme strach odhaliť našu zraniteľnosť, ale v tom je v skutočnosti naša obrovská sila. Priznať, že máme aj zlé obdobia, ktoré nie sú dokonalé. Čo je dokonalosť? Príbehy na sociálnych sieťach, ktoré sa tvária, že je všetko v najlepšom poriadku a pritom skutočnosť je úplne iná.

Priznať, že sme urobili chybu, že sme ublížili alebo ublížil niekto nám. Požiadať o pomoc a nehrať rolu dokonalej ženy, matky, dcéry, partnerky a pod.

Keď začneme vnímať, že nie sme ten “sudca”, ktorí nás hodnotí, odsudzuje, porovnáva a znevažuje, že sme v skutočnosti bytosti, ktoré si zaslúžia lásku, podporu, prijatie a akceptáciu.

Zistíme, že každý má v srdci svetlo, ktoré sa nikdy nedá zhasnúť. Je to v nás. Ste to vy, si to ty.