Základná škola Pieninská v Banskej Bystrici odmieta, že by dievča, ktoré v škole nevedomky požilo tekutý dezinfekčný prostriedok savo, bolo dlhodobo šikanované. TASR o tom informoval Miroslav Strelec z kancelárie primátora mesta s tým, že škola udalosť po incidente overovala.

Dievča vypilo dezinfekciu 

K incidentu došlo v pondelok (24. 4.) po hodine telesnej výchovy, keď išli žiaci šiesteho ročníka späť do triedy na ďalšie vyučovanie. Jedno z dievčat sa napilo z vlastnej fľaše a obsah tekutiny vypľulo na dlážku. Dezinfekčný prostriedok vo fľaši mala zacítiť triedna učiteľka. O tom, odkiaľ dezinfekčný prostriedok pochádzal, škola nemá vedomosť. 

 Z činu podozrievajú tri dievčatá. Tie mali čistiaci prostriedok vziať počas poslednej vyučovacej hodiny z vozíka upratovačky.

"Žiaci nemajú k čistiacim prostriedkom, ktoré sa používajú na upratovanie, prístup. Sú uzamknuté v miestnostiach, kam sa deti nedostanú," uviedla samospráva.

Škola odmieta tvrdenia o dlhodobej šikane

Podľa RTVS bola obeť incidentu na škole nová, triedu navštevuje asi rok. Podľa známych školáčky nejde o prvý prípad šikany, ktorej dievča čelí.

Vedenie ZŠ po incidente kontaktovalo záchranárov a podľa pokynov zdravotníkov bola žiačke poskytnutá prvá pomoc. Následne bolo dievča prevezené do banskobystrickej detskej nemocnice. Podľa mesta žiačka nemala poškodené sliznice nosa a ústnej dutiny.

Škola v súvislosti s incidentom odmieta, že by dievča bolo dlhodobo šikanované. Do skončenia policajného vyšetrovania sa k prípadu nebude bližšie vyjadrovať.

"V základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica sa šikanovanie v žiadnom prípade netoleruje. Aj pri najmenšom náznaku, riaditeľ každej jednej základnej školy okamžite koná a situáciu rieši," dodala vedúca Školského úradu, oddelenia školstva a mládeže MsÚ Banská Bystrica Jana Odrobiňáková.

Udalosť vyšetruje polícia

Udalosť na ZŠ Pieninská preveruje aj polícia. "V prípade je prijaté trestné oznámenie, pričom ide o podozrenie zo spáchania trestného činu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu. O tom, či išlo o nemiestny žart rovesníkov, bude možné hovoriť až po riadnom preverení všetkých skutočností," uviedla polícia.