Vo veku 96 rokov zomrela v utorok herečka Angela Lansburyová, ktorá sa preslávila najmä rolou spisovateľky Jessicy Fletcherovej v americkom televíznom seriáli To je vražda, napísala. Oznámila to jej rodina. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AP a AFP.

Zomrela herečka Angela Lansburyová

Angely Lansburyová podľa vyhlásenia jej troch detí "pokojne skonala v spánku vo svojom dome v Los Angeles". O päť dní by oslávila 97 rokov.

Hviezda britského pôvodu, ktorá stvárnila rôzne nezabudnuteľné televízne úlohy, bola tiež veľmi úspešnou divadelnou herečkou a päťnásobnou laureátkou prestížnej divadelnej ceny Tony. Bola aj trikrát nominovaná na Oskara. V roku 2013 získala vo veku 88 rokov Oskara za celoživotné dielo. 

Lansburyovej však najväčšiu slávu priniesol zmienený televízny seriál To je vražda, napísala a rola spisovateľky detektívnych románov a amatérskej detektívky Jessicy Fletcherovej, vdovy v strednom veku a bývalej suplujúcej učiteľky žijúcej v prímorskej dedinke Cabot Cove v štáte Maine.

Seriál sa na stanici CBS vysielal v rokoch 1984 až 1996. Vďaka nemu sa stala jednou z najbohatších žien v USA, jej majetok sa odhaduje na 100 miliónov dolárov.

Herečka Angela Lansburyová zomrela

"Okrem troch detí, Anthonyho, Deirdre a Davida, po nej zostali tri vnúčatá, Peter, Katherine a Ian, päť pravnúčat a jej brat, producent Edgar Lansbury," uvádza sa vo vyhlásení rodiny.