Najväčšie charitatívne podujatie na Slovensku je po dvoch rokoch späť! Spoločnosť už dvanástym rokom usporadúva obľúbený Avon Pochod za zdravé prsia, ktorého sa každoročne zúčastňujú tisíce ľudí. Ukážme všetkým, že nám záleží na zdraví žien a vzdajme touto cestou hold ich sile a odvahe.

Avon pochod - kedy a kde

Už 24. septembra sa na Tyršovom nábreží postavíme ZNOVA NA ŠTART s cieľom zahaliť uličky Bratislavy do dominantnej ružovej farby a naštartovať potrebnú prevenciu. Spojme sa pre dobrú vec a pripomeňme si, prečo pomáhame.

Táto sobota 24. septembra opäť prinesie nenapodobiteľnú atmosféru, ktorou nás bude už od 11:00 sprevádzať Roman Juraško. Tradičné ružové podujatie nás znova nabije pozitívnou energiou a okrem dobrého pocitu sa dostaví vlna spolupatričnosti. Pridanou hodnotou každého jedného z nás bude aj nespočetné množstvo endorfínov, ktoré budú prúdiť celou Bratislavou.

Tento výnimočný deň podpory bude aj tento rok hýriť pestrým programom. Tešiť sa môžete na umelcov ako Adam Ďurica, Andrea Bučko, Tomáš Bezdeda a ďalších skvelých hostí. Samozrejmosťou budú aj stánky s občerstvením, kde si môžete dobiť energiu, alebo si vyskúšať zaujímavé aktivity, pri ktorých sa zabaví naozaj každý - starší i mladší. Skvelú atmosféru dotvorí aj samotné Tyršovo nábrežie, odkiaľ sa bude pochodovať po prvýkrát.

Avon pochod 2022 program

Počas celého dňa sa budete môcť stretnúť aj s odborníkmi a garantmi, ktorí vám ochotne priblížia aj jednoduchý princíp samovyšetrenia prsníkov. Pochod vyvrcholí symbolickým aktom spolupatričnosti v sprievode krásneho spevu Márie Čírovej.

Tešiť sa na vás budú aj naši ambasádori a dlhoroční podporovatelia, ktorí si taktiež nenechajú ujsť možnosť pripomenúť si dôležitosť prevencie a podporiť boj za zdravé prsia. K pochodujúcemu davu sa tento rok pridá Ada Straková, Maroš Kramár, Alena Heribanová, Hana Rapantová, Braňo „Bruno“ Ciberej, Zlatica Puškárová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Kvetka Horváthová či Andrea Bučko, ktorá ho ako nová tvár projektu absolvuje prvýkrát. 

„Je mi cťou byť v tíme, ktorý pripomína, že pravidelná kontrola prsníkov a podpora a solidarita s ľuďmi, ktorí už s ochorením bojujú je dôležitá a prínosná. Ak čo i len jednu ženu inšpirujeme k tomu ísť k doktorovi na preventívnu prehliadku, ak čo i len jednému človeku pomôžu vyzbierané peniaze, má to zmysel,“ uviedla.

Onkologické pacientky, ktoré bojujú

Najdôležitejšou súčasťou ružového boja však budú práve tie najsilnejšie bojovníčky - onkologické pacientky a ich rodiny. Vykročte vpred tou správnou nohou a nezabudnite na dress code v podobe nového Trička, ktoré slúži aj ako vstupenka na podujatie. Nájdete ho hneď v niekoľkých veľkostiach a navyše vďaka svojmu strihu pristane skutočne každému.

Vylepšiť si ho navyše môžete aj ružovo-bielymi Trakmi či štýlovou Šatkou za zdravé prsia. Ich kúpou tak podporíte to najdôležitejšie - zdravie. Všetky finančné prostriedky získané predajom tričiek poputujú o.z. Tak trocha inak a ich projektu Štartovacie balíčky pre bezvlásky, či o.z. Zdravá žena a na ich výskum vplyvu chemoterapie, rádioterapie a hormonálnej liečby na neurokognitívne funkcie u onkologických pacientiek v dlhodobom sledovaní.

Ďakujeme, že ste už 12 rokov súčasťou tohto krásneho projektu, vďaka ktorému pomáhame ženám víťaziť nad ochorením. Hoci malým gestom, no k veľkým zmenám.