Otec americkej speváčky Britney Spearsovej sa vzdal správy jej majetku, ktorý viedol od roku 2008. Speváčka sa o ukončenie núteného opatrovníctva snažila niekoľko mesiacov. Správy jej majetku sa otec vzdal v dokumentoch, ktoré boli vo štvrtok podané na súde. S odvolaním sa na oznámenie jej právneho zástupcu Mathewa Rosengarta o tom informuje agentúra Reuters.

Britney Spearsová uspela

V dokumente sa uvádza, že Spears sa rozhodol opatrovníctva vzdať, hoci na to nie je právny dôvod. Domnieva sa však, že viesť so svojou dcérou verejný spor nie je v jej najlepšom záujme. „Pán Spears má v pláne spolupracovať so súdom a novým právnikom svojej dcéry, aby pripravili riadny prechod k novému opatrovníkovi,“ uvádza sa v dokumente.

Prečítajte si

Právny zástupca speváčky Mathew Rosengart Spearsove rozhodnutie označil za „významné víťazstvo pre Britney Spears a ďalší krok k docieleniu spravodlivosti“.

Britney Spearsová a opatrovníctvo jej otca

O ukončení núteného opatrovníctva usiluje 39-ročná Spearsová niekoľko mesiacov. Celé sa to začalo v roku 2007, keď po speváčkinom rozvode súd rozhodol, že dvaja synovia, ktorých mala s Kevinom Federlineom, budú vyrastať s ich otcom. Neprihliadal ani na fakt, že mali len dva a jeden rok.

Speváčka to nezvládla a nervovo sa zrútila. Priamo pred očami verejnosti si oholila hlavu a na fotografov zaútočila dáždnikom. Zúfalá speváčka skončila v psychiatrickej liečebni.

Súd napokon v roku 2008 rozhodol, že nemôže byť zodpovedná za seba a ani za svoj majetok a ako jej opatrovníka určil jej otca. Malo ísť o dočasné riešenie, kým sa speváčka „nedá dokopy“. Spearsová minulý rok, teda po dvanástich rokoch, požiadala o ukončenie opatrovníctva, ktoré nazvala „krutosťou". Obvinila svojho otca, že ju nútil vystupovať proti jej vôli, brať lieky, alebo jej nedovolil vydať sa za priateľa a mať s ním dieťa.