Hlavnou hviezdou večera bol  najmladší zo súrodencov, malý Louis, pre ktorého to bolo prvé oficiálne vystúpenie po boku súrodencov na verejnosti. Celý svet sa divil, ako vyrástol. Spolu s rodičmi, bratom a sestrou si bol pozrieť vianočné pantomimické predstavenie. Kým sa usadili v kráľovskej lóži v divadle London Palladium, ešte pozdravili hercov poobliekaných v kostýmoch elfov.

Divadelný večer bol venovaný „ľuďom z prvej línie“. Pred začiatkom predstavenia vystúpil princ William, ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol všetkých, ktorí boli uplynulé mesiace hlavnými bojovníkmi proti koronavírusu, píše BBC.

Prečítajte si

Princ George má sedem rokov a vie byť aj drzý

„Sú medzi vami komunitní pracovníci, dobrovoľníci, učitelia, zdravotníci, členovia pohotovostných služieb a armády, výskumníci pracujúci na vakcíne, ľudia pomáhajúci bezdomovcom, ľudia obsluhujúci dôležité call centrá a zamestnanci zo širokej škály charitatívnych organizácií pôsobiacich v prvej línii,“ oslovil ich William.

„Tento rok ste vydali svoje absolútne maximum a priniesli pozoruhodné obete,“ pokračoval a poďakoval im. „Naša krajina vám dlhuje veľa,“ dodal.

Princ Louis mal oblečený modrý svetrík po staršom bratovi. Foto - TASR/AP

Trojica súrodencov predstavenie s nadšením sledovala a ako správne deti si to patrične užili. Ako však už býva zvykom, na ich rodičov sa hneď zvrhla vlna kritiky, najmä na sociálnych sieťach. Komentujúci im vyčítali, že v čase šíriacej sa pandémie svoje deti vystavili riziku, keďže ich vzali na verejné miesto medzi ľudí a ani jedno z detí nemalo rúško.

Drvivá väčšina však bola z ich rodinného výletu nadšená. „Vážne, keď vidím túto  rodinu, musím sa usmievať. Tento rok sú ako lúč svetla v tme. Ďakujem pekne. Majte krásne Vianoce,“ cituje bulvárny denník Daily Express jedného z fanúšikov. 

Ďalšou vecou, ktorú si novinári všimli je oblečenie malého princa Louisa. V tento špeciálny večer mal oblečený modrý svetrík, ktorý zdedil po staršom bratovi. Ich mama Kate je známa tým, že rada recykluje oblečenie a ona sama si niektoré kúsky oblieka opakovane. Ukázala tak, že aj kráľovská rodina je taká ako každá iná a aj oblečenie sa u Windsorovcov dedí.