V máji prehovorila verejne o traume z potratu - pred dvom rokmi prišla o dievčatko v piatom mesiaci tehotenstva. Herečka a bývalá modelka Milla Jovovich o tom prehovorila aj preto, aby protestovala proti niekoľkým zákonom o zákaze potratov, ktoré prijali v Spojených štátoch.  

 

Milla Jovovich o potrate: Najhorší zážitok 

“Bola som v piatom mesiaci, keď som začala náhle rodiť. Lekári mi povedali, že sa nedá nič robiť a že musím všetko absolvovať v bdelom stave. Bol to jeden z najhorších zážitkov v mojom živote. Dodnes mám  z toho nočné mory. keď si predstavím, že budú musieť ženy pre nový zákon podstupovať potraty tajne a pravdepodobne ešte v oveľa horších podmienkach, zdvíha sa mi z toho žalúdok,” napísala. 

Aj preto sa postavila verejne proti zákazu potratov. “Nerada sa pletiem do politiky, robím to naozaj iba vtedy, keď musím. A toto je presná tá chvíľa. Právo nás žien mať možnosť využiť bezpečný potrat s pomocou skúsených lekárov je opäť ohrozené. Guvernér Georgie Brian podpísal zákon, ktorý robí u potratu po šiestom týždni trestný čin. A je jedno, či bola žena znásilnená alebo išlo o incest. potrat je pre ženy naozaj drsná skúsenosť,” napísala vtedy herečka. 

 

 

Milla Jovovich: Budeme mať tretie dievčatko

Správu o novom tehotenstve tak prijala veľmi opatrne. „Po tom, ako som sa pred 13 týždňami dozvedela, že som tehotná, mala som pocity zmiešané z úplnej radosti a tiež úzkosti. A to pre môj vek a neúspešné predchádzajúce tehotenstvo,“ napísala 43-ročná ukrajinská rodáčka na instagrame.

„Nechcela som sa príliš skoro naviazať na toto potenciálne bábätko. Vôbec to nebola zábava a posledné mesiace sme spolu s rodinou boli ako na ihlách a čakali sme na výsledky rôznych testov a väčšinu času sme trávili u rôznych lekárov. Vďaka Bohu, sme na tom dobre a budeme mať ďalšie dievčatko,“ napísala k fotke herečka, ktorá už má dve dcéry: 11-ročnú dcéru Ever a 4-ročnú Dashiel. Ich otcom je herečkin manžel Paul W. S. Anderson, za ktorého sa vydala v roku 2009.