Jennifer Aniston vzala svoj osud zrejme do vlastných rúk. Podľa informácií, ktoré priniesol magazín Closer, už má začatý proces adopcie. Čoskoro by sa mala stať mamou dievčatka z mexického sirotinca Casa Hogar Sion. Celý proces by sa mal ukončiť už tento rok v júni.

Veľkú novinu mala prezradiť svojim kolegom z obľúbeného seriálu Priatelia, ktorí v týchto dňoch natáčajú dvojhodinový špeciál pre televíziu HBO. „Jennifer dospela k názoru, že toto stretnutie so všetkými kolegami je tou správnou chvíľou, aby sa zdôverila so svojimi plánmi s dieťaťom,“ citoval Closer svoj zdroj.

Prečítajte si

„Je nesmierne nadšená, že dievčatko si privedie domov a začne sa tak ďalšia kapitola jej života,“ pokračoval. Magazín ešte dodal, že všetci jej hereckí kolegovia sa potešili a dali jej zopár dobre mienených rodičovských rád.

Herečkina najlepšia priateľka a kolegyňa z Priateľov Courteney Coxová jej už pripravuje oslavu – tzv. baby shower. „Courteney vie, že Jen nechce žiadny rozruch, ale chce osláviť tento dôležitý medzník vo svojom živote, takže plánuje len malú večeru pre najbližších priateľov,“ dodal zdroj časopisu Closer.

Britský denník Daily Mail oslovil herečku, no ona celé tvrdenie úplne poprela. „Tento príbeh je vymyslený a nikdy sa nestal,“ povedala bulváru jej hovorkyňa.

Tak či onak, Aniston už matkou trochu je – aj keď len krstnou mamou. Je ňou pre Coco, 16-ročnú dcéru Courteney Coxovej. Nikdy sa však netajila, že po deťoch veľmi  túži. Prvý raz sa už o adopciu zaujímala v roku 2011, ešte pred svadbou s jej druhým manželom Justinom Therouxom. Tento vzťah sa jej rozpadol v roku 2018 a odvtedy je oficiálne single.

Ešte minulý rok obletel svet rozhovor Jennifer s hereckou kolegyňou Sandrou Bullockovou (56), ktorá sa jej pýtala na deti. „Je to ako taký obrázok v mojom mozgu. Počujem a vidím oceán, počujem smiech, vidím behať deti, počujem zvuk ľadu v pohári, cítim vôňu jedla. To je taký radostný záber v mojej hlave,“ opísala vtedy Jennifer.  

Ak by sa predsalen rozhodla pre adopciu, pokojne by sa mohla obrátiť aj na Bullockovú, ktorá tiež ako slobodná matka vychováva dve osvojené deti. Proces adopcie začala ešte v roku 2010 počas manželstva s Jesse Jamesom. To sa však po informáciách o údajnej nevere skončilo rozvodom. Avšak, Sandra bola pre dieťa pevne rozhodnutá a najprv si adoptovala chlapca Louisa a neskôr dievča Lailu. Obaja sú afroamerického pôvodu.

Ako slobodná matka vychováva dve osvojené deti z Afriky aj herečka Charlize Theronová (45) alebo speváčka Madonna (62). Tá okrem dvoch biologických potomkov dala domov aj štyrom osirelým deťom z Malawi.

A azda najslávnejšia spomedzi hviezdnych slobodných matiek je herečka Angelina Jolieová (45). Tá si najprv v roku 2002 adoptovala syna Maddoxa, ktorý pochádza z Kambodže. Neskôr si osvojila Etiópčanku Zaharu a k nim ešte Paxa z Vietnamu. Spolu s Bradom Pittom mali ešte tri biologické deti Shiloh, Knoxa a Vivienne. Vzťah s Pittom však skrachoval a Angelina ostala na deti sama.

Aj v tomto má niečo spoločné s Jennifer Aniston. Brad Pitt bol totiž aj jej prvý manžel.