Masky na tvár nie sú vynálezom súčasnej doby.  Už slávna Kleopatra využívala pleťové masky na uchovanie svojej mladosti a krásy, podobne ako ženy v starej Číne, Japonsku, arabských ale aj európskych krajinách.

Masky zažívajú skutočný boom oproti ostatným výrobkom určeným k starostlivosti o pleť. Populárne sú nielen domáce masky, ale aj hotové kozmetické výrobky. Moderné technológie umožňujú prírodným zložkám v najnovších pleťových maskách poskytovať vysoko efektívnu starostlivosť o tvár. Masky na tvár sú navrhnuté tak, aby komplexne a efektívne vyhovovali potrebám a problémom pleti. 

Hydratácia

Hydratačné masky na tvár dodávajú pokožke vlhkosť, tonizujú, osviežujú a zmierňujú suchosť. Sú vhodné pre všetky typy pleti, najmä však pre suchú a dehydratovanú pokožku. Často obsahujú glycerín, kyselinu hyalurónovú, šťavu z aloe, a rôzne rastlinné extrakty.

Výživa a obnovenie

Výživné masky majú priaznivý vplyv na stav normálnej, suchej a starnúcej pokožky, ktorú je potrebné obnoviť a intenzívne nasýtiť výživnými látkami a hydratovať. Vďaka svojej schopnosti masky rýchlo dodávajú užitočné zložky do buniek, výrazne zvyšujú pružnosť a kvalitu pleti. Výživné masky často obsahujú prírodné rastlinné oleje, rastlinné extrakty, vitamíny A a E, med alebo propolis.

Foto - make up

Transformácia

Expresné masky sú veľmi populárne u nežného pohlavia. Obsahujú tonizujúce rastlinné extrakty a zvlhčujúce oleje. Okamžite dodajú pokožke energiu, eliminujú príznaky únavy osviežia a zlepšia farbu. 

Čistenie

Pleť v každom veku si občas vyžaduje intenzívne čistenie. Najviac ho potrebuje mastná a zmiešaná pokožka. Masky na mastnú pleť pomáhajú odlupovať odumreté bunky pokožky, neupchávajú póry, odstraňujú prebytočný maz a zanechávajú pokožku zdravú a žiarivú.

Omladenie

Mladistvá pokožka je snom každej ženy. Anti-age masky na tvár zvyšujú pružnosť, vyhladzujú vrásky a tak predlžujú mladistvý vzhľad pokožky.