Najlepší dezert s mascarpone a čučoriedkami. Skvelý recept do pohára so značkou Ženy v meste. Neváhajte, vyskúšajte. Úžasná svieža a zdravá dobrota.

Ak pridáte do čučoriedkového dezertu sušienky bezlepkové, náš dezert bude vhodný aj pri bezlepkovej diéte. Kuchyňa portálu Ženy v meste myslí na všetkých.

Dezert s mascarpone a čučoriedkami - fotorecept kliknite

Neočakávaná návšteva a vy nemáte žiaden koláčik? Máte doma čučoriedky, ale aj mascarpone? Nech sa páči, inšpirujte sa sa našim dezertom do pohára. Fantastický dezert s mascarpone a čučoriedkami z dielne portálu Ženy v meste. Sladké čučoriedkové maškrtenie.

Sú malé, guľaté, fialové, chutné a skutočne veľmi zdravé. Reč je o čučoriedkach. Sú plné antioxidantov, okrem toho posilňujú imunitný systém, bojujú proti zápalom, tlmia bolesť, prečisťujú celé telo, potláčajú aj stres. Sú nabité cennými látkami, pozitívne vplývajú aj na naše srdce, mozog či pokožku.

Z vitamínov majú zastúpenie vitamíny A, E, C, B1, B2, B6. Obsahujú vysoké množstvo betakaroténu, ďalej je to kyselina listová. Z minerálov je to najmä vápnik, železo, zinok, fosfor, meď, horčík. Čučoriedky patria medzi najzdravšie druhy ovocia. Keď si ich doprajete každý deň, vaše zdravie sa vám poďakuje. 

Nepečiete? Kuchyňa portálu Ženy v meste myslí aj na vás. Mnoho z nás obľubuje práve tie nepečené svieže dezerty, ktoré sú nenáročné na prípravu, v pohári pritom vyzerajú veľmi efektne. Vyberte si z našej ponuky najlepšie nepečené dezerty v pohároch - kliknite 

Skvelá nepečená torta pre oslávenca vynikajúca nepečená tvarohová torta s ovocím

Famózny dezert do pohára s mascarpone a čučoriedkami

 • Čas prípravy: 10 minút
 • Čas varenia čučoriedok: 15 minút
 • Počet porcií: 4

 

Svieži čučoriedkový dezert do pohára s mascarpone - ingrediencie

 • na smotanový krém:
 • 250 ml šľahačková smotana 33 % (kvalitnejší druh, aby sa dobre vyšľahala)
 • 250 g mascarpone
 • 150 g hustý biely jogurt (môžeme aj vynechať, ale dodá úžasnú sviežu chuť)
 • práškový cukor, pomletý trstinový cukor alebo med (podľa chuti)
 • ostatné ingrediencie:
 • 3 plné hrste čerstvých čučoriedok
 • 100 g maslové sušienky alebo piškóty (klasické alebo bezlekové, celozrnné, špaldové, ovsené)
 • na zdobenie: medovka, mäta, čerstvé čučoriedky

 

 

Najlepší dezert s mascarpone a čučoriedkami. Foto - Nela

 

Svieži čučoriedkový dezert do pohára s mascarpone - postup receptu

 1. Čučoriedky jemne prepláchneme vo vode, zbavíme ich aj nečistôt. Tak ich dáme spolu s cukrom (cca 5 polievkových lyžíc, záleží to od zrelosti čučoriedok) variť, aby sa tekutina zredukovala a získali sme takú omáčkovú konzistenciu. Čučoriedky získajú nádhernú farbu. Necháme vychladnúť.
 2. Šľahačkovú smotanu vyšľaháme dotuha, opatrne zašľaháme mascarpone, prípadne aj biely jogurt. Dochutíme práškovým cukrom alebo pomletým trstinovým cukrom, prípadne medom, podľa chuti. Ak chceme krém ešte hustejší, mascarpone, biely jogurt primiešavame iba  jemne, postupne varechou.
 3. Polovicu krému môžeme odobrať a do neho vmiešať polovicu omáčky z čučoriedok, ktorý bielu hmotu nádherne zafarbí. Do pohárov vrstvíme nadrobené sušienky alebo piškóty, omáčku z čučoriedok, smotanový a čučoriedkový krém podľa vlastnej fantázie. Krémy sa budú nádherne prelínať.
 4. Výber pohárov je veľmi dôležitý. Keď zvolíme poháre na stopke, čučoriedkový dezert s mascarpone bude vyzerať ešte noblesnejšie. Naplnené čučoriedkové poháre môžeme dozdobiť medovkou, mätou, čerstvými čučoriedkami. Dáme ich dobre zachladiť a podávame. Skvelý smotanový dezert.

Tip na záver: Ak nemáte čučoriedky, môžete zvoliť ai iné sezónne ovocie. Nemáte mascarone, ale tvaroh? Aj ten je vynikajúci na prípravu nášho úžasného dezertu do pohára.

Sladké zdravšie maškrtenie.

Inšpirujte sa domáci pribináčik, recept ako sa robí domáci pribináčik