Detská jablková výživa je skvelá vec. Náš domáci recept na výbornú pochúťku nielen pre deti z kuchyne portálu Ženy v meste. Pripravte si s nami doma výbornú jablkovú výživu.

Jablková výživa

Jablkovú výživu u nás využívame denne - najviac si na nej pochutnáva náš ročný syn, ja si ju však tiež rada pridám či už do rannej kaše alebo len tak, samotnú. Často ju používam do cesta na rôzne koláče.

Kupovaná je síce dobrá, ale nemôžem si pomôcť - keď si spravím jablkovú výživu doma, chutí mi omnoho viac. Nie je to vôbec náročné a človek vie, čo si do výživy dal (samé dobré veci :) ).

Množstvo surovín v nasledujúcom recepte je len orientačne - citróna i cukru treba pridať najmä podľa toho, aký typ jabĺk na detskú výživu používate.

Kyslé jablká typu Granny Smith si budú “pýtať” viac cukru a menej citrónu ako napríklad také sladké Fuji, ktoré ho možno vďaka prirodzenej sladkosti vôbec potrebovať nebudú.

Treba sa v tomto riadiť predovšetkým vlastnými chuťovými pohárikmi. Podobne ako pri recepte na jablkový koláč. Vybrali sme pre vás aj recept na najlepšiu domácu krtkovu tortu.  Tu je aj náš recept na domáce wafle.

Detská jablková výživa - ingrediencie

  • 2,5 kg jabĺk,
  • 1 citrón,
  • 40 gramov vanilínového alebo kryštálového cukru,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Výborná jablková detská výživa, domáci recept. Foto - Jaja

 

Recept na domácu detskú jablkovú výživu

  1. Jablká si očistíme, ošúpeme, zbavíme jadrovníka. Nakrájame na malé kúsky, ktoré vložíme do hrnca. Do hrnca vytlačíme citrón a nasypeme cukor.
  2. Pridáme približne 400-500 mililitrov vody a necháme za občasného miešania variť na miernom stupni, kým sa jablká nerozvaria. Ak je potrebné počas varenia ešte pridať trochu vody, môžeme pridať. Množstvo vody totiž závisí od jabĺk, respektíve ich šťavnatosti.
  3. Rozvarené jablká prejdeme tyčovým mixérom, aby sa nám z nich spravila hladká kašovitá hmota bez hrudiek. Takto pripravenou jablkovou výživou naplníme poháriky a zaviečkujeme ich.
  4. Poháriky s výživou vložíme do hrnca, ktorý naplníme vodou tak, aby siahala približne do dvoch tretín fľaštičiek. Výživu v pohárikoch varíme v hrnci približne dvadsať minút.
  5. Po 20 minútach sterilizovania poháriky vyberieme, otočíme viečkami dolu a necháme voľne vychladnúť prikryté utierkou. Detská jablková výživa je hotová.

Dobrú chuť.  ❤ Máme pre vás aj recept na výborný mrkovový šalát s jablkami