Ples v opere 2020, róby. Najväčšia plesová udalosť sezóny sa skončila, máme za sebou jubilejný 20. ročník dobročinného Plesu v opere. Hostia sa včera v historickej budova Slovenského národného divadla nielen zabývali, ale aj finančne podporili dobrú vec - podporu inkluzívneho vzdelávania na Slovensku.

Ples v opere 2020 róby - fotogaléria kliknite

Priestory historickej budovy Slovenského národného divadla patrili prvú sobotu po sviatku Troch kráľov jubilejnému 20. ročníku dobročinného Plesu v opere, ktorý u nás aj tento rok oficiálne otvoril plesovú sezónu.

Finančný výťažok od hostí poputuje na rozšírenie programu na podporu inkluzívneho vzdelávania aj na materské školy. Záštitu nad plesom prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Výťažok z 20. ročníka Plesu v opere podporí program Nadácie pre deti Slovenska Kto chýba? a umožní jeho rozšírenie na materské školy.

 

Ples v opere 2020 róby - kliknite

Ples v opere 2020 ŠATY. Veľka FOTOGALÉRIA

Ples v opere 2020. Prvé fotky z červeného koberca

Ako sa dostať na Ples v opere a cena vstupenky - kliknite

Aké majú byť plesové šaty a aké sú trendy 2020 - kliknite

Ples v opere 2020: Všetko dôležité o Plese v opere - kliknite

 

Ples v opere 2020 oficiálne otvorili povestným úderom na gong dve výnimočné športovkyne. Slovenská zjazdová lyžiarka, najlepšia paralympijská športovkyňa roka na svete, najúspešnejšia slovenská paralympionička v histórii samostatného Slovenska, deväťnásobná víťazka Paralympijských hier a pätnásťnásobná víťazka

Majstrovstiev sveta v para alpskom lyžovaní Henrieta Farkašová a jej dlhoročná navádzačka Natália Šubrtová, s ktorou spolupracuje už dvanástu sezónu. Henrieta Farkašová si veľmi užívala, že lyžiarsku kombinézu vymenila za plesové šaty.

„Je to veľmi príjemný pocit, teším sa, že môžem byť takto nádherne oblečená, nastajlovaná,“ dodala s tým, že je veľmi dôležité, "aby spoločnosť vedela prijať aj ľudí so zdravotným znevýhodnením a aj deti vedeli akceptovať iných a podporovať ich. Je veľmi dôležité nevnímať tú inakosť ako niečo zlé, ale ako niečo hodnotné, čo ich môže obohatiť, aby sa mohli vzájomne ťahať, povzbudzovať a obohacovať".

Ples v opere 2020 a róby: Hlavnou témou bola láska

Ples v opere prvýkrát uvedla dvojica, organizátori dali dokopy herecké legendy Emíliu Vášaryovú a Martina Hubu. Hlavnou témou tohtoročného Plesu v opere 2020 bola láska. Do úvodného ceremoniálu ju pretavila uznávaná režisérka a choreografka Jana Burkiewicz.

Martin Huba a manželka Dagmar Hubová. Zdroj foto - Ples v opere

 

Slávnostnú atmosféru a myšlienku lásky dobročinného Plesu v opere zvýraznila aj kvetinová výzdoba, aranžmány kytíc boli netradične viazané do trsov jednotlivých druhov kvetín. Kvetinovú výzdobu po skončení plesu prenesú do priestorov Novej budovy Slovenského národného divadla.

Hostia ocenili dobročinný charakter prestížneho Plesu v opere. „Mám vzťah k dobročinnosti, robil som veľa rôznych projektov, ktoré mali podobný účel. Myslím si, že keď človek má možnosť, tak treba pomáhať tým, čo to najviac potrebujú. Aj zdravotne znevýhodnené deti majú určite právo na vzdelanie a ja tento zámer rád podporím,“ povedal úspešný hokejový reprezentant Marián Gáborík.

„Prvýkrát v histórii plesu opakujeme dobročinný účel tretíkrát na sebou, tretí rok podporujeme problematiku inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením. Tretí rok preto, lebo nám sa síce na jednej strane podarilo za tie dva roky urobiť kus dobrej práce, posunúť riešenie dopredu, napriek tomu tie problémy stále pretrvávajú a ideme rozšíriť náš program aj na materské školy,“ priblížila cieľ plesu pre TASR jeho riaditeľka Andrea Cocherová.