Plesové šaty 2020 a trendy. Aké šaty na ples sa hodia? Od plesových hostí sa očakáva, že sa oblečú tak, ako si to spoločenské podujatie a protokol vyžaduje.

Plesové šaty 2020 trendy

Slovensko sa pripravuje na otvorenia novej plesovej sezóny. Tú každoročne štartuje symbolický úder na gong v rámci jedného z najvýznamnejších spoločenských a dobročinných podujatí na Slovensku – Plesu v opere.

Ten svoje brány pre 300 párov vzácnych hostí otvorí už dvadsiaty raz. Od plesových hostí sa očakáva, že sa oblečú tak, ako si to spoločenské podujatie a protokol vyžaduje.

V prípade dám sú, samozrejmosťou, dlhé, honosné šaty a úplné tabu sú nohavice, overal či príliš veľké výstrihy.

„Pre mňa je najväčším faux pas dĺžka šiat. Róba by mala jemne kĺzať po parkete a topánky by nemali zbytočne na seba upozorňovať. Na tom si dávam najviac záležať, aj pri tvorbe šiat na mieru. Čo sa týka strihov, dámy by si mali dávať pozor na odhalené ramená alebo ruky a snažiť sa neupozorňovať na prípadné nedostatky, pokiaľ im to proporcie nedovolia. V rámci doplnkov sa treba držať pravidla, že menej je viac. Aj v rámci svetových trendov je vlna jemného líčenia a jemných šperkov,“ hovorí módny návrhár Marcel Holubec.

 

Ples v opere 2020 róby - kliknite

Ples v opere 2020 ŠATY. Veľka FOTOGALÉRIA

Ples v opere 2020. Prvé fotky z červeného koberca

Ako sa dostať na Ples v opere a cena vstupenky - kliknite

Aké majú byť plesové šaty a aké sú trendy 2020 - kliknite

Ples v opere 2020: Všetko dôležité o Plese v opere - kliknite

 

Mnoho dám pred plesovou sezónou sleduje módne trendy a inšpirujú sa zahraničnými osobnosťami. „Čo sa týka trendov, tými sa snažím pri tvorbe šiat neobmedzovať, ale ako dizajnér ich udávam pre každú dámu individuálne.

Pokiaľ ide o materiály, všetky by mali byť prírodné. Pracujem najmä s hodvábnymi materiálmi ako satén, šifón, organza ... pre mňa sú zaujímavé kontrasty medzi jemnými, ľahkými a ťažšími materiálmi,“ dodáva Holubec.

 

 

Šaty na ples 2020

Po boku uznávaného slovenského módneho návrhára Marcela Holubca sa aj tento rok v historickej budove Slovenského národného divadla ukáže úspešná slovenská topmodelka Alexandra Gachulincová, ktorá patrí medzi stálych hostí dobročinného Plesu v opere.

„Šaty zatiaľ vybraté nemám a plne v tomto dôverujem Marcelovi. Samozrejme, že ja mu do toho trochu „pofrflem“ a poviem mu napríklad aká farba sa mi páči. Predstava návrhára sa musí, samozrejme, spojiť s predstavou ženy, klientky. Predstavujem si, že šaty budú výnimočné, určite budú rafinované a ženské, v rámci možnosti sexi, no tak aby to nikoho neurážalo a bolo to vhodné na túto príležitosť,“ hovorí o svojej tohtoročnej róbe Alexandra.

Marcel ju však dopĺňa: „Vždy nájdeme nejaký kompromis medzi jej predstavou a mojou kreativitou. Šaty budú vo farbe červenej a chrbát bude jemne odhalený. Výsledok však bude korešpondovať s mojou ostatnou kolekciou, ktorú som predstavil na jeseň tohto roka.“

 

Šperkárka Petra Tóth na minuloročnom Plese v opere.  Foto - archív ZVM

 

Plesové šaty 2020 trendy

Na jubilejný 20. ročník Plesu v opere sa už teraz pripravuje aj slovenská šperkárka Petra Toth. „Šaty na tohtoročný ples mi šije prvýkrát módna návrhárka Jana Pištejová a spoločne ich tvoríme už niekoľko mesiacov. Budú veľmi výnimočné, pretože sa v nich budú snúbiť až 3 ateliéry: náš Petra Toth, Janky Pištejovej a Jankiv Sibilings a výsledok bude verím úžasný,“ prezradila Petra Toth a dodala, že jednou z vecí, kvôli ktorej sa na Ples v opere každý rok teší, je jeho dobročinné poslanie.

„Myslím, že je spoločensky nevyhnutné, aby zdravotne znevýhodnené deti navštevovali materské školy a školy s deťmi, ktoré nemajú zdravotné problémy. Pretože aj ja sama často pociťujem chybu v nastavení našej spoločnosti. Mnoho ľudí myslí len na seba a na svoje sebecké ciele, nie sú ľudskí. A tento problém nevieme nijako inak zmeniť ako naučiť deti, aby boli ohľaduplné k ostatným a najmä k tým najslabším,“ dodáva Petra Toth.

Podobnú pomoc oceňuje tiež známa slovenská štylistka Zuzana Kanisová. „Na Ples v opere sa teším. Je to veľmi príjemná a elegantná akcia, na ktorej sa stretávam s priateľmi, známymi a ľuďmi, s ktorými spolupracujem počas roka.  Ako štylistku ma, samozrejme, zaujímajú aj šaty a rada ocením dobre vyzerajúce dámy a pánov. Príde mi prirodzené, že tí ktorí tú možnosť majú, pomôžu alebo prispejú k pomoci tým, ktorí to potrebujú a ktorým to zlepší život,“ hovorí štylistka.

Šaty na ples: Boris Hanečka sľubuje wow efekt

Výnimočnej úlohy sa tento rok zhostil popredný slovenský módny návrhár Boris Hanečka. Ten pripravuje róbu pre Emíliu Vášaryovú, ktorá tento rok spoločne s ďalšou hereckou legendou Martinom Hubom, prevedie hostí úvodným ceremoniálom jubilejného dobročinného Plesu v opere.

„Som poctený, že róbu pre pani Vášáryovú budem môcť pripraviť práve ja. Je to veľká zodpovednosť. Veľa sme sa rozprávali. Róba, v ktorej sa pani Vášáryová predstaví na 20. ročníku Plesu v opere bude niesť v sebe niekoľko hlbokých myšlienok a odkazov. Pevne verím, že sa nám spoločne podarí docieliť želaný efekt a šaty očaria nielen hostí, ale predovšetkým budú radosťou pre ich nositeľku. Môžem prezradiť len jediný detail, a to, že šaty budú rubínovej farby,“ vyjadril sa módny návrhár, ktorý sa dobročinného Plesu v opere opäť zúčastní so svojou dobrou priateľkou modelkou a moderátorkou Luciou Hablovičovou. „Lucia je mojou plesovou múzou a nesmierne sa obaja tešíme na 20. dobročinný Ples v opere. V rámci šiat sme sa rozhodli pre naozaj výnimočnú róbu, ktorá bude hodná tohto jubilea. Dali sme si záležať ne výbere naozaj originálnej farby, ktorú sme na Lucii ešte nemali šancu vidieť, a ktorá v kombinácii so prvkami geometrie v rámci strihu vytvorí želaný wow efekt. Verím, že výsledok bude príjemným prekvapením,“ prezrádza Boris Hanečka.