Ples v opere 2020. V týchto šatách plesali známe tváre. Jedno z najprestížnejších spoločenských podujatí na Slovensku otvorilo v sobotu brány aj osobnostiam, ktoré si podujatie a jeho atmosféru vychutnávali po prvýkrát.

Ples v opere 2020 V týchto šatách plesali známe tváre - galéria kliknite

Zabaviť sa a zároveň podporiť charitatívny rozmer Plesu v opere prišli aj hokejové hviezdy Marián Gáborík a Marián Hossa, bývalá tenistka Dominika Navara Cibulková, obľúbená redaktorka Andrea Šprochová, režisér Peter Bebjak a mnoho ďalších.

Všetkým z nich je charita a pomoc druhým veľmi blízka.

To, že charita a nezištná pomoc iným im je veľmi blízka, dokázali svojou prítomnosťou aj mnohé významné osobnosti, pre ktoré je účasť na Plese v opere už tradíciou.

 

Hokejista Marián Gáborík s manželkou Ivanou. Zdroj foto - Ples v opere

 

Pozvanie na 20. ročník prijala už po niekoľkýkrát aj slovenská modelka a moderátorka Lucia Hablovičová,  ktorá si v minulosti otvorila vlastnú škôlku, v ktorej majú otvorené dvere aj deti so zdravotným hendikepom.

Hosťom podujatia bola aj správkyňa Nadácie Detského kardiocentra Mária Kadlečíková či Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine, ktorá je tiež členkou Čestného plesového výboru.

„Veľmi sa mi páči spojitosť takejto udalosti s charitatívnou ideou. To, že suma na podporu vybraného charitatívneho projektu každý rok rastie, je znakom, že na ples sú pozývané osobnosti, ktoré dokážu plesovú atmosféru spojiť i s iným, ako spoločensko-zábavným rozmerom. Ide o osobnosti, ktorým záleží na cennej hodnote, pomoci a riešení spoločenských problémov. Verím, že takto to ostane i do budúcna a Ples v opere si zachová nielen svoju noblesu, ale i svoj charitatívny rozmer,“ zhodnotila Eva Kováčová.

Ples v opere 2020 Takto plesali známe tváre - galéria

Slávnostný večer si v spoločnosti manžela, operného speváka Martina Malachovského, prišla vychutnať aj slovenská moderátorka Iveta Malachovská, pre ktorú je pomoc iným súčasťou života.

„Od mojej mamičky som od detstva počúvala, aké je dobré, ak sa v živote viete podeliť. Všetko sa vám vráti. Odkedy som dospela a začala pracovať, tak sa môj život spája s dobročinnosťou. Keď som chodila na základnú školu, určite sme aj my mali medzi sebou deti, ktorým by sedeli súčasné diagnózy. Chodili s nami do triedy, bez problémov s nami študovali. Možno neboli vo všetkom šikovné ale určite patrili k nám, medzi ostatné deti. Je preto jasné, že všetky deti majú byť spolu v jednom kolektíve. Tie slabšie potiahnu tie šikovnejšie a tie zase pochopia, zažijú, že svet sa neskladá iba z dokonalých kamarátov, ale aj takých, ktorí nás budú celý život trošku potrebovať,“ vyjadrila sa moderátorka.