Na dobročinný Ples v opere je možné dostať sa iba na pozvánky. Na najprestížnejší ples, ktorý otvára plesovú sezónu na Slovensku, si lístok nekúpite. Cena vstupenky teda nie je len otázkou peňazí.

Ako sa dostať na Ples v opere, cena, vstupenky

“Pozýva sa 300 párov hostí z oblasti vedy, spoločenského aj hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania a športu,” uviedla pre Ženy v meste Barbora Rusňáková z PR agentúry Neopublic, ktorý ples pomáha organizovať.

Pozvaní hostia kúpou vstupenky (v roku 2018 to bolo 500 eur za vstup pre dve osoby) darujú finančné prostriedky na dobročinnosť. V roku 2019 hostia z plesu darovali celkovo 270 486 eur.

 

Ples v opere 2020 róby - kliknite

Ples v opere 2020 ŠATY. Veľka FOTOGALÉRIA

Ples v opere 2020. Prvé fotky z červeného koberca

Ako sa dostať na Ples v opere a cena vstupenky - kliknite

Aké majú byť plesové šaty a aké sú trendy 2020 - kliknite

Ples v opere 2020: Všetko dôležité o Plese v opere - kliknite

 

Zoznam hostí precízne každý rok pripravuje organizačný tím plesu, ktorý dohliada na to, aby sa v ňom ocitli osobnosti, ktoré reprezentujú Slovensko v rôznych oblastiach, ako je veda, kultúra, šport, medicína, hospodárstvo a tretí sektor, dodala Rusnáková. Ples v opere 2020 bude v Bratislave druhú januárovú sobotu, teda 11. januára 2020.

Bude to jubilejný 20. ročník a opäť sa uskutoční v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Za uplynulých 10 rokov dobročinnosti Ples v opere podporil Detské kardiocentrum, perinatologické centrá či pomohol zlepšiť vybavenia detských kliník anestéziológie a intenzívnej medicíny.

 

Každoročný Ples v opere. Foto - TASR

 

Ako sa dostať na Ples v opere, cena, vstupenky

Podujatie podporilo aj vznik troch centier včasnej intervencie v Banskej Bystrici, Košiciach a Trenčíne. Posledné dva roky riešil Ples v opere inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením.

Aj tento rok sa podporí téma inkluzívneho vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením. Od roku 2010 dobročinný Ples v opere rozdelil celkovo už vyše 2 milióny eur. Na uplynulom 19. ročníku darovali hostia doposiaľ najvyššiu sumu - celkovo už spomenutých 270 486 eur.