Chrissy Heereyová čakala 14 hodín, nakoniec sa ko posledná z radov verejnosti vzdala poctu zosnulej britskej kráľovnej pri jej rakve vo Westminsterskej sále v Londýne. Potom sálu zatvorili, aby rakvu pripravili na prevoz do Westminsterského opátstva, kde sa o 11.00 h miestneho času (12.00 h SELČ) začne štátny pohreb. TASR správu prevzala z webových stránok Sky News a BBC.

Posledná vzdala kráľovnej úctu 

Alžbeta II. bola "obdivuhodná dáma, ktorá nikdy nebude nahradená", povedal Heereyová o kráľovnej. Heereyová je členkou RAF, Britského kráľovského letectva. "Prisahala som jej svoju vernosť - cítim sa veľmi hrdá na to, že som v letectve a som jedným z jej subjektov," povedala podľa Sky News.

Vystála si dlhé hodiny, napriek tomu ešte zostane vo štvrti Westminster, aby mohla sledovať smútočný sprievod a pohreb kráľovnej, ktoré sa budú prenášať na veľkoplošné obrazovky.

Ľudia čakali aj 25 hodín

"Raz som už stála blízko, ale nechcela som nikoho obrať o šancu (vzdať poctu kráľovnej), tak som sa zaradila na koniec radu. Najprv som si neuvedomila, čo to so sebou prináša byť poslednou v rade. Ale teraz sa cítim poctená, že som mala možnosť dostať sa dnu a uctiť si ju. Som príslušníčka ozbrojených síl a bol to môj skromný spôsob, ako jej povedať 'ďakujem vám'."

Rakvu vo Westminsterskej sále, najstaršej časti britského parlamentu, vystavili v stredu 14. septembra. Odvtedy prišli vyjadriť panovníčke úctu státisíce ľudí. Mnohí z nich čakali v dlhom rade viac ako desať hodín, niektorí až 25 hodín. Organizátori v nedeľu krátko po 22.40 h (23.40 SELČ) oznámili, že rad uzavreli.