Britský princ William si s manželkou Kate pred sobotňajšou korunováciou vyrazili do štýlovej krčmy Dog and Duck v londýnskom West Ende. Aj cestu absolvovali veľmi neformálne, keď ako bežní Londýnčania cestovali hromadnou dopravou.

Nešli však metrom, ale rýchlovlakom po železnici Elizabeth Line, ktorá bola slávnostne otvorená pred rokom a mala preplnenému londýnskemu metru výrazne uľaviť.

William a Kate šli vlakom do pubu

Obľúbený kráľovský pár sa s bežnými ľuďmi vo vlaku, ale aj neskôr pri pive s hosťami a majiteľom pubu, rozprávali o korunovácie Williamovho otca Karola III.

"Najlepšie rozhovory máte v krčme... všetci sú uvoľnení. Nikdy neviete, koho stretnete," povedal podľa BBC princ William v krčme z 19. storočia, kde si sám načapoval pivo. Prezradil, že najstarší syn George je z veľkého dňa nadšený a na korunováciu sa veľmi teší.

Londýnske puby sa chystajú na náročný víkend

Kráľovský pár chcel povzbudiť majiteľov krčiem, reštaurácií, či hotelov, ktoré dúfajú, že počas korunovácie zarobia a čakajú ich dlhé zmeny.. Kate, ktorá sa nedala prehliadnuť v priliehavom červenom kabáte z londýnskeho butiku Eponine, sa prihovorila aj davu, ktorý čakal pred krčmou a tiež sa ich pýtala na korunováciu.

Princezná z walesu Kate sa pozdravila s ľuďmi pred pubom.  Foto - TASR/AP 

S mnohými si podala ruku alebo si urobili selfie. Pod červeným kabátom mala biele šaty značky Suzannah v midi dĺžke, kabelku Mulberry, biele lodičky a náušnice Maria Black.