Prezidentka Zuzana Čaputová dnes spustila vlastnú sériu diskusií Rozhovory z Prezidentského paláca. "Myslím si, že Prezidentský palác by nemal byť len miestom, kde sa prijímajú rozhodnutia, ale chcem, aby bol aj miestom, kde sa hľadajú odpovede v spoločných rozhovoroch," uviedla na svojej stránke prezident.sk

Prvé Rozhovory z Prezidentského paláca bez žien

Témou prvej zo série diskusií bola predvolebná atmosféra na Slovensku. Spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou diskutovali Jakub Jošt, ktorý sa ujal úlohy moderátora, novinár Filip Struhárik, psychológ Dušan Ondrušek a reportér Andrej Bán.

Medzi hosťami nebola ani jedna žena. “Mali sme iné plány. Medzi pozvanými boli tri ženy, ale napokon ani jedna nemohla prísť,” uviedol pre Ženy v meste hovorca prezidentky Martin Strižinec. 

Rozhovory z Prezidentského paláca aj so študentami

Do diskusie za zapojili aj študenti Gymnázia Ladislava Sáru v Bratislave a Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty UK.

Rozhovory z Prezidentského paláca budú každého štvrť roka a záznam z nich bude šírený prostredníctvom sociálnych sietí prezidentky.

Témy ďalších diskusií budú rôzne, od spoločenských až po odborné, diskutovať majú odborníci aj aktívni angažovaní ľudia, ktorých názory by mali Slováci a Slovenky poznať.