Princ George má už 9 rokov. Pri príležitosti jeho narodenín zverejnili britské médiá v piatok jeho novú fotografiu. Jej autorkou je princova matka, vojvodkyňa z Cambridgeu, informovala britská televízia Sky News.

Princ George má 9 rokov

Portrétna snímka vznikla v júli na pláži na britskom pobreží. Princ je na nej zachytený so širokým úsmevom, oblečený vo svetlomodrom tričku polo.

Pozrite si krásne fotografie princa Georga od narodenia - kliknite tu: 

Princ George je tretí v poradí následníctva na trón po svojom dedovi, princovi Charlesovi, a po otcovi, princovi Williamovi. Pokiaľ nastúpi na trón stane sa 43. panovníkom od roku 1066, keď Viliam Dobyvateľ získal anglickú korunu, uviedla BBC.

Nová fotografia Kate

Jeho matka Kate je známa tým, že svoje deti rada fotografuje na pamiatku významných dní v ich životoch. Je nadšenou amatérskou fotografkou a v roku 2017 prijala doživotné čestné členstvo v Kráľovskej fotografickej spoločnosti, ktorá ocenila jej "talent a nadšenie".

Princ George Alexander Louis z Cambridge sa narodil 22. júla 2013 o 16.24 h v súkromnom krídle Nemocnice sv. Márie v Paddingtone v Londýne.