Britský princ Harry a jeho manželka, vojvodkyňa Meghan, chcú odstúpiť z kráľovskej rodiny. “Po mesiacoch reflexií a vnútorných diskusií sme sa rozhodli urobiť tento rok zmenu… Chceme ako vysokopostavení členovia kráľovskej rodiny odstúpiť a začať pracovať, aby sme boli finančne nezávislí,” oznámil dnes nečakane pár na instagrame. 

Harry a Meghan odstupujú z kráľovskej rodiny

Harry a Meghan by tak prišli o istú časť prestíže, ktorú si ako členovia kráľovskej rodiny užívajú, na druhej strane by mali menej kráľovských povinností a neboli by pod takým tlakom médií.

Harry a Meghan oznámili, že chcú časť roka stráviť v Severnej Amerike, čo im umožní vychovávať syna Archieho tak, "aby si vážil kráľovské tradície, do ktorých sa narodil", im však umožní sústrediť sa na novú kapitolu živote. Jej súčasťou bude aj "nový charitatívny subjekt". 

Harry a Meghan odstupujú z kráľovskej rodiny

Harrymu, ktorý je teraz šiestym následníkom na britský trón, a o tri roky staršej bývalej herečke Meghan sa minulý rok v máji narodil syn Archie. Britský bulvár často špekuloval o napätých vzťahoch medzi Harrym a jeho bratom Williamom, ktorí sú synmi princa Charlesa a zosnulej princeznej Diany.

V októbri Harry priznal, že sú s bratom "v tomto okamihu na rozdielnych cestách". Pozornosť vyvolala aj skutočnosť, že Harry, Meghan a Archie nestrávili minuloročné Vianoce s kráľovskou rodinou na vidieckom zámku Sandringham, ale v Kanade, kde sa k nim pripojila Meghanina matka.